Вісім українських лісгоспів не зможуть продавати деревину за кордон

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Лісова опікунська рада (FSC) вперше призупинила дію сертифікату якості деревини через порушення сезону тиші. Йдеться про шість лісгоспів на Закарпатті: Хустський, Мукачівський, Ужгородський, Рахівський, Воловецький та Великоберезнянський. Один на Полтавщині – Гадяцький та Рівненщині – Дубенський.

  Як зручно та вигідно придбати деревину - Kiev Tours

  Детальніше читайте про це в матеріалі «Тихо, вони рубають».

  «Підставою для призупинення сертифікату стали лісорубні квитки, які були видані на санітарні рубки у період з 1 квітня 2021 року та мають статус “розпочаті”, а також інша інформація, яка є в системі електронного обліку деревини. Тепер сировину зможуть продати тільки туди, де не вимагатимуть сертифікату, тобто швидше за все – на внутрішній ринок»,  – пояснив національний представник FSC в Україні Павло Кравець.

  Згідно із Законом «Про тваринний світ» з початку квітня до середини червня триває так званий «сезон тиші» – це період, коли дикі тварини виводять потомство. У цей час в лісі заборонено робити будь-що, що створює підвищений шум. Під забороною постріли, вибухи, феєрверки, транспортні змагання, а також санітарні рубки лісу.

  У попередні роки і лісівники, і аудитори посилалися на різночитання Закону та не вважали санітарні рубки порушенням.

  За даними Лісогосподарського інноваційно-аналітичного центру цього року по всій Україні в період тиші розпочали санітарні рубки за 89 лісорубними квитками.
  У Львівський області – це 18 квитків з «Галсільлісу» та Славського лісового господарства. Не зважаючи на це, останнє має чинний сертифікат якості деревини FSС.

  Головний лісничий Славського лісгоспу Андрій Колодяжний зізнався нам, що за двома лісорубними квитками в «сезон тиші» були розпочаті роботи, які потім зупинили.

  «Закон абсолютно не діяв 6 років, а тепер питання набуває незрозумілих форм: медіа, аудитори почали конче звертати увагу на дотримання сезону тиші», – пояснив він у коментарі.

  У 2020 році дослідження британської неурядової організації показало, що меблевий бренд IKEA закуповував українську деревину, яку зрубали з порушеннями. Не зважаючи на те, що сировину заготовлювали в період тиші, вона мала сертифікат якості FSC. Історія набула розголосу і в листопаді 2020 року Лісова опікунська рада визнала, що суворіше ставитиметься до порушення сезону тиші.

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150