«Слуги народу» виключили з тендерів будівництво аеропортів і залізниці на 5 млрд під приводом Дня незалежності

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Проголосований Верховною Радою законопроект №5309 має низку виключень з закону «Про публічні закупівлі» – низку крупних будівельних проектів дозволено проводити за закритою переговорною процедурою, а не на конкурентних відкритих торгах.

  Слуги народу» виключили з тендерів будівництво аеропортів і залізниці на 5 млрд під приводом Дня незалежності • Портал АНТИКОР

  Роксолона Підласа («Слуга народу») внесла поправку що до 28 червня 2021 року закупівлі товарів, робіт і послуг для  заходів 25-ї річниці Конституції України, здійснюються замовниками за переговорною процедурою, пише СТИК з посиланням на Наші гроші.

  «Слуги народу» Трухін та Корнієнко подали поправки аналогічного змісту про проведення по переговорній процедурі закупівель товарів, робіт та послуг, необхідних для забезпечення підготовки та проведення заходів з відзначення 30-ї річниці незалежності України. Ці закупівлі можна буде проводити до 24 серпня 2021 року згідно з переліком товарів, робіт і послуг, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

  Закон було проголосовано 3 червня. Фракції «Слуга народу», «За майбутнє», «Довіра» та «Голос» дали 273 голосів «за». 7 червня закон направили президенту України, але підпису Володимира Зеленського ще немає.

  У свою чергу Кабінет міністрів 31 травня прийняв розпорядження «Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 30-ї річниці незалежності України».

  Окрім безпосередньо святкових заходів до цього переліку включено також великі будівельні проекти, які згідно прийнятого закону і попадуть під виключення:

  • модернізація шести регіональних аеропортів у Рівне, Вінниці, Дніпрі, Одесі, Херсоні та Закарпатті,
  • розбудова євроколії Київ – Львів – Скнилів,
  • завершення будівництва нового лікувально-діагностичного комплексу в Охматдит тощо.

  Міністерство фінансів зазначило, що перелік заходів у розпорядженні Кабміну загалом оцінюється у 5,42 млрд грн. Однак сума витрат безпосередньо на урочистості до 30-ї річниці незалежності України прогнозується на рівні 100 млн грн. Решта 5,32 млрд грн піде на інфрастуктурні проекти, які виводять з відкритих торгів.

  У проголосованому Радою законопроекті 5309 також міститься низка інших шкідливих норм, відмітили у «Лізі антитрасту».

  «НАБУ, інших правоохоронців та громадськість чекає нова епоха. Раніше хитрі корупціонери будували вишукані схеми та суттєво ускладнювали доведення їх злочинів, або взагалі робили це неможливим. А Зеленський і його команда діють навпаки. Наприклад, по цим виключенням  детективам достатньо буде лише довести, що будівельні матеріали коштували дешевше, ніж записано в кошторисі, щоб «пред’явити» розтрату відповідальним чиновникам. Отже Янукович відкрив практику вироків президенту, а Зеленський має всі шанси її продовжити. Про конкуренцію навіть не буду згадувати. Для Зеленського конкуренція, як і процедури, є лише перешкодою для того, щоб віддати мільярди бюджетних гривень «отим хорошим хлопцям», – прокоментувала закон співзасновниця «Ліги антитрасту» Агія Загребельська.

  (Visited 26 times, 1 visits today)
 • 180x150