Посадовця з райцентру на Хмельниччині за хабар засудили до 6 років

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Новоушицький районний суд Хмельницької області покарав завідувача районного сектору управління Держміграції за отримання неправомірної вигоди.

  Финансовый суд в Украине - какие проблемы должно решить учреждение - новости ZIKUA.TV

  Про це повідомляє  «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 11 червня, передає СТИК.

  У серпні 2019-го до чиновника звернувся громадянин із проханням роз’яснити йому порядок отримання біометричного паспорта для виїзду за кордон, оскільки його знайомі бажають отримати такі паспорти.

  Обвинувачений нібито сказав, що може позачергово оформити документи для одержання паспорта в семиденний строк за умови оплати 2000 гривень за одну особу. Хоча офіційна плата з однієї особи за термінове оформлення паспорта для виїзду за кордон складає 1034 гривень. Чиновник сказав, що за двох осіб треба принести 4 тисячі гривень і це пришвидшить підготовку документів для одержання паспортів, також наголосив, щоб співрозмовник не затягував із вирішенням даного питання та звертався безпосередньо до нього.

  Через два місяці чиновник отримав гроші у своєму кабінеті, порахував і поклав до кишені, після чого був викритий правоохоронцями.

  У суді захист намагався довести, що це була провокація хабара.

  Обвинувачений розповів, що в липні 2019-го до його робочого кабінету зайшов чоловік, який представився працівником відділу по боротьбі з корупцією СБУ, пред’явив посвідчення, проте прізвища він не запам’ятав. Гість попросив показати йому заяви про видачу паспортів певних осіб, проте почув відмову. Далі відвідувач сказав, що коли йому відмовлено, то буде розмова по-іншому. Обвинувачений вважає, що в подальшому СБУ йому помстилась.

  Візит заявника він описав так, що під час обідньої перерви незнайомець із коридору через незачинені двері кабінету запитав, скільки буде коштувати термінове виготовлення паспорта для виїзду за кордон, на що отримав відповідь, що це буде коштувати 1034 гривні. Далі громадянин запитав, яка буде вартість на двох осіб і почув, що треба перемножити оголошену суму на два. Задумавшись, чоловіка сказав, що це дуже дешево, бо в іншому районі він виготовляв паспорти по 2000 гривень.

  Після такої розмови чоловік тривалий час не з’являвся, а у вересні 2019-го два-три рази телефонував та приїздив і, як вважає чиновник, хотів своїми провокативними запитаннями спровокувати його. Чоловік нібито сказав, що люди яким необхідно виготовити паспорти, дуже зайняті та можуть приїхати під кінець робочого дня, а банки вже будуть закриті, то чи не можуть вони розрахуватись готівкою. Обвинувачений дозволив принести готівку, кажучи, що сам заплатить у банку і квитанції долучить до заяв. Чиновник стверджував, що гроші просто взяв зі столу, не рахуючи.

  Однак інформація про відвідування кабінету обвинуваченого працівником СБУ з вимогою надати службові документи, інакше будуть несприятливі наслідки, не знайшла свого підтвердження. Суду не надано жодного доказу, що така подія мала місце.

  Суд не погодився із версією захисту, що заявник діяв за вказівками правоохоронних органів із метою підбурювання до вчинення злочину. Перша зустріч заявника і обвинуваченого відбулася у присутності свідка — товариша чиновника, який зайшов до нього в обідню перерву. Із показань цього свідка відомо, що зустріч була коротка. Відвідувач сказав, що є люди, яким треба отримати закордонні паспорти, та запитав, скільки це буде коштувати. У відповідь чиновник повідомив, що вартість складає 1000 чи 1300 гривень і нехай приносять документи, на що відвідувач сказав, що в інших районах ці питання вирішуються за 2000 гривень. Суд вважає, що ознак підбурювання тут немає. Зміст розмови другої зустрічі зафіксований за результатами проведення НСРД (аудіконтролю особи) від 22 жовтня 2019 року та ознак спонукання до вчинення злочину також не містить.

  Суд дійшов висновку, що не зафіксовано жодних активних дій правоохоронних органів, а зміст розмов під час спілкування не свідчить про провокацію.

  Водночас обвинувачений на виконання закону про запобігання корупції від пропозиції щодо збільшенння оплати за виготовлення одного паспорта не відмовився, керівництву про інцидент не доповів, в антикорупційні органи не звернувся, що свідчить про прийняття такої пропозиції.

  Чоловікові призначено покарання — 6 років позбавлення волі із забороною обіймати деякі посади на 2 роки і конфіскацією всього майна.

  (Visited 15 times, 1 visits today)
 • 180x150