У капітальний ремонт траси Київ-Чоп на Закарпатті «закатають» ще 715 мільйонів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Служба автомобільних доріг у Закарпатській області підписала два договори на капітальний ремонт 9,3 кілометра автошляху Київ-Чоп. Сумарна вартість контрактів становить понад 715 млн грн, а загалом на закупівлі зекономили менше 1,2%.

  Виды ремонта дорог! Какая техника используется?

  За першим договором проведуть капітальний ремонт п’яти кілометрів автошляху на ділянці від межі Закарпатської та Львівської областей до села Біласовиця. Тут вартість ремонту становитиме 345,6 млн грн, а підрядником стало ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл». Таким чином вартість реконструкції одного кілометра дороги коштуватиме понад 69 млн грн. Фірма отримає 2,5 млн грн прибутку.

  Інше замовлення отримало ТОВ «ШБУ-77». Підрядник отримає майже 369,5 млн грн за капітальний ремонт 4,3 кілометри траси. Середня вартість реконструкції ‒ 86 млн грн за кілометр. Роботи проводитимуть на відтинку магістралі від в’їзду до міста Чоп, до КПП «Тиса» ‒ державного кордону з Угорщиною. При цьому прибуток компанії складе 1,5 млн грн.

  Про тендери

  Під час обох тендерів участь у торгах брали одні і ті самі компанії: окрім переможців, ще ТОВ «ПБС». Усі учасники торгувались, але значно не знижували ціни. В результаті на закупівлях сумарно зекономили близько 8 млн грн або менше 1,2% від очікуваної вартості.

  У жодній із закупівель компанії не оскаржували умови проведення тендеру або процедуру вибору переможця. Завершити роботи планують до кінця 2021 року.

  Загалом в ремонт траси Київ – Чоп, з початку року вже вклали 900 млн грн. З цієї суми «ШБУ-77» отримало замовлень на 657 млн грн, а «Онур» ‒ 243 млн грн.

  Про підрядників

  Обидві компанії є одними з найбільших підрядників Укравтодору на ремонтах доріг.

  Власником і директором «ШБУ-77» є Андрій Білоус із смт. Велика Димерка (Броварський район Київської області).  У 2019 році фірма почала ремонт автошляху Н-09 від Закарпатської САД ще до закінчення тендеру. Тоді вона змагалась із фірмою ТОВ «ШБУ №14». Ці компанії вдають штучну конкуренцію на тендерах у Закарпатській і Чернігівській областях.

  ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл» належить до групи компаній «Онур» і зареєстроване у Києві. Його власниками є громадяни Туреччини Онур та Іхсан Четінджевіз, а також львів’янин Олег Фаріон – двоюрідний брат дружини Емре Караахметоглу. Останній є топ-менеджером «Онуру».

  Як повідомляли «Наші гроші», у березні 2020 року інша компанія з групи «Онуру» — «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S.» разом із пов’язаною компанією «Гьочай» розіграли найбільший тендер 2020 року на будівництво запорізького мосту. Його вартість — 12 млрд грн. У обох компаній були наявні схожості у тендерних пропозиціях, однакові метадані, спільні довірені особи та нотаріуси.

  (Visited 39 times, 1 visits today)
 • 180x150