Пінчук розіграв 135 млн на колеса для «Укрзалізниці» з дилером без сертифікату, якого УЗ «посоромилась» вигнати з торгів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  5 липня Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» (ЦЗВ) уклала договір з ПАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» з закупівлі колес суцільнокатаних на 135,66 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

  Приватизація Укрзалізниці: коли, як і навіщо | Громадське телебачення

  За цим контрактом ЦЗВ має отримати 4 394 суцільнокатаних колеса діаметром 957 зі ступицею 175 мм та 190 мм за ціною 30 876 гривень/колесо (або 1136 дол. США за курсом НБУ на дату укладання угоди).

  У попередній раз залізниця закуповувала такі колеса в грудні 2020 року. Тоді ціна «Інтерпайпу»  складала 31 200 гривень/колесо (1095 дол. США). Тобто вартість колеса у доларовому виразі зросла на 4%, а у гривні зменшилась на 0,7%. За цей час біржова ціна сталі зросла майже на 20%, з 421 до 517 доларів за тону.

  В якості другого учасника торгів виступило ТОВ «МС Трейд Україна» Олексія Морщагіна та Олексія Слюсарева. Останній є одним із засновників ТОВ «Інтерпайп Україна», власника акцій «Інтерпайп Нижньодніпровського трубопрокатного заводу». В результаті конкуренції між «Інтерпайпом» та його акціонером вартість угоди зменшилась менше ніж на один відсоток від очікуваної вартості.

  У двох останніх закупівлях колес для залізниці брав участь безпосередній виробник «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод». Раніше продукцію заводу залізниця закуповувала через ТОВ «Інтерпайп Україна». Проте у жовтні 2020 року  АМКУ оштрафував фірму на 69,33 млн гривень через «вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів» і поки це рішення «Інтерпайп Україна» остаточно не оскаржила в суді, приймати участь у торгах вона не може.

  Зазвичай  «МС Трейд Україна» виступає на тендерах «Укрзалізниці» як  дистриб’ютор продукції російського «Євраз Холдингу». Проте на цей тендер запропонувало колеса від розташованого в Казахстані виробника «Проммашкомплект», що входить до складу російського «Трансмашхолдингу».

  Продукція цього підприємства поки не пройшла сертифікацію відповідності в Україні. Тому «МС Трейд Україна» замість сертифіката в своїй пропозиції надав довідку з обіцянкою такий сертифікат надати. Незважаючи на те, що це  суперечить  вимогам тендерної документації, замовник пропозицію не відхилив.

  «Укрзалізниця» мала відхилити пропозицію «МС Трейд Україна», а тоді в тендері залишався б тільки «Інтерпайп Україна» і тендер не відбувся б. Саме для того щоб «Інтерпайп» виграв, тендерний комітет «Укрзалізниці» закрив очі на невідповідність пропозиції «МС Трейд Україна». В результаті звісно ж знову виграє «Інтерпайп». Формально конкуренція нібито є. А насправді немає», – зазначає експерт «Ліги антитрасту» Володимир Даценко.

  За його словами, раніше «ТОВ «МС Трейд Україна» нібито пропонувала продукцію виробництва РФ.

  «Але зрозуміло, що ніяке постачання цієї продукції з РФ не планувалося. Адже там був наявний внутрішній дефіцит, через що Росія навіть зняла тимчасово мито з продукції «Інтерпайп» при ввезені з України коліс і бандажів. Тобто «МС Трейд Україна» отримувала лист від російського виробника, який слугував формальним алібі – є два учасники, вони представляють різних виробників, значить це конкурентний тендер», – говорить експерт «Ліги антитрасту» Володимир Даценко.

  Як раніше писали «Наші гроші», в рішенні АМКУ стовно спотворення результатів торгів «Інтерпайп Україна» мова йшла про 42 тендери із закупівлі коліс суцільнокатаних та бандажів чорнових, які «Укрзалізниця» провела у 2018 році. Всього «Інтерпайп Україна» в той рік заробила на залізниці 743,49 млн гривень. Зараз фірма оскаржує рішення комітету в суді, вже виграла в першій інстанції: Господарський суд міста Києва 27 квітня визнав рішення АМКУ недійсним і скасував його. В свою чергу комітет подав апеляцію до Північного апеляційного господарського суду, що має розглянути справу 8 липня.

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150