Бізнес-партнер Хом’яка хоче 70 соток землі під будівлі, які намагається повернути «Надра України»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На пленарне засідання сесії Львівської міськради 8 липня винесли питання надання 0,71 га землі на вулиці Зеленій біля парку «Погулянка» товариству «Квадрига-4». Ця компанія викупила приміщення за цією адресою в «Надра України», яке зараз в судах намагається повернути їх в свою власність.

  Розташування ділянки. Скрін із Google Maps

  НАК «Надра України» продало 87/100 часток будівель та споруд майнового комплексу на ділянці на вул. Зеленій, 111 у 2019 році. Мова йде гуртожиток і лабораторно-камеральний корпус. За майно «Квадрига-4» заплатило понад 16 млн грн.

  Тепер в суді «Надра України» вимагає визнати недійсним договір купівлі-продажу. Однією із підстав вказує, що його уклали на «вкрай невигідних умовах» – за вартістю в 10 разів нижче, ніж інше аналогічне майно у Львові. Господарський суд Львівської області відмовив у задоволенні позову, втім Західний апеляційний господарський суд 30 квітня цього року зупинив його дію.

  Тим часом, 24 травня «Квадрига-4» звернулося до Львівської міськради про надання земельної ділянки площею 0,7107 га під цими будівлями в оренду. Орієнтовний розмір оренди – 640 тис. грн в рік.

  Детальніше про продаж майна

  На аукціоні з продажу гуртожитку і лабораторно-камерального корпусу єдиним конкурентом «Квадрига-4» було товариство «Імперіалбуд Компані», йдеться в судовому реєстрі у справі за позовом «Надра України». Як з’ясували «Наші гроші. Львів», компанії пов’язані між собою.

  Будівлі на вул. Зелена, 111. Фото ЛМР

  Так, «Квадрига-4» контролює Ігор Фурта, власник інформаційного агентства «Гал-інфо», бізнес-партнер синів та племінниці екс-директора департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Мирослава Хом’яка. І Фурта, і Хом’як на місцевих виборах 2015 року були кандидатами від політичної партії «Наш край».

  На момент аукціону «Імперіалбуд Компані» повністю контролював Орест Горак, йому й зараз належить 66% у статутному капіталі фірми. Як раніше повідомляли «Наші гроші. Львів», він керував бізнесом сестри та тестя Мирослава Хом’яка. І також у 2015 році балотувався на місцевих виборах від «Нашого краю».

  Цікаво, що «Надра України» зобов`язали підписати договір голову правління Ярослава Климовича, який до того працював в екологічній інспекції, а його батько теж балотувався від «Нашого краю». А підставою для продажу став лист від дочірнього підприємства «Надра України» «Західукргеологія».

  Установа повідомила, що ці будівлі та споруди тривалий час не використовуються для виробничих потреб і підприємство витрачає значні кошти на утримання, охорону та податків за землю. А тому для недопущення руйнування будівель та зменшення витрат на утримання, «Західукргеологія» вважала за доцільне продати їх.

  Керівником «Західукргеологія» на момент продажу (дані YouControl) був Дмитро Штикало, екс-начальник Держекоінспекції Львівської області.

  (Visited 15 times, 1 visits today)
 • 180x150