Депутати погодили землю на Розточчі під багатоповерхівки з порушенням генплану й зонінгу

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Депутати Львівської міської ради на пленарному засіданні сесії 9 липня дозволили внесення змін до договорів оренди землі двох присадибних ділянок на вулиці Розточчя, 23а. Зміна полягає в тому, що землю передають під багатоквартирну забудову, хоча і генплан, і зонінг визначають цю територію для садибних будинків.

  Земельними ділянками площею 0,0373 га та 0,1 га користуються Орест та Лариса Бобко. В договорах оренди з ними було вказано, що земля орендується для обслуговування та будівництва житлового будинку (присадибна ділянка).

  Фото ділянок надані Львівською міськрадою

  Тепер орендарі погодили передачу землі в суборенду ТОВ «Стрім-Львів». Відтак, ця компанія орендуватиме землю, і вже не як присадибні ділянки, а для будівництва багатоквартирного житлового будинку.

  За таке рішення проголосували представники всіх партій, крім «Голосу». Загалом ухвалу підтримали 46 депутатів.

  Суть порушення

  Згідно з даними містобудівного кадастру Львова, ділянки розташовані в межах зони Ж-1 – садибної забудови. Лише в окремих випадках допустиме зведення будівлі з квартирами не більше 4 поверхів висотою у 18 метрів. Генеральний план теж визначає цю територію для малоповерхової забудови не вище чотирьох поверхів. Аналогічні положення закладені і розробленим на цю територію детальним планом, який затвердили ще в 2017 році.

  До проєкту ухвали також були зауваження юридичного департаменту Львівської міськради про те, що земельні ділянки не призначені для будівництва багатоповерхівок.

  До речі, неподалік ТОВ «Стрім-Львів» вже збудувало одну багатоповерхівку, і почало підготовчі роботи для будівництва ще однієї в так званому ЖК «Strim Towers». Виконком міськради дозволив їх із порушенням зонінгу в частині висоти (на 20 метрів вище), повідомляли «Наші гроші. Львів». Тут також міськрада змінила цільове призначення землі із присадибних ділянок на багатоповерхівки.

  Власниками «Стрім-Львів» є Володимир Федина (19%) та Юрій Савицький (81%).

   

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150