Дві компанії «розпиляли» понад два мільйона гривень на реконструкції собору Святого Юра

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації підписало договір із ТОВ «Підприємство «Турист» на облаштування паливної у соборі Святого Юра, що у Львові, за 2,19 млн грн. Єдиним суперником переможця виступила пов’язана компанія.

  12 фактів про Собор святого Юра у Львові, - ФОТО | Новини

  Технічним завданням передбачено, що переможець тендеру реставрує капітульні будинки для облаштування тут паливного приміщення. Завершити роботи планують до кінця 2021 року. Всього на устаткування витратять 736 тис. грн, а ще 267 тисяч ‒ на зарплати працівникам. Прибуток компанії складе всього 23 тис. грн, тобто 1% від закупівлі, пише СТИК з посиланням на Наші гроші.Львів.

  Про тендер

  Окрім ТОВ «Підприємство «Турист», участь в закупівлі взяло ТОВ «БМП Євробуд» із пропозицією лише на 600 грн дорожчою. Під час торгів жоден з учасників не знижував цін.

  Обидві компанії мають однакові дефекти сканування на документах, що свідчить про використання спільної техніки. Також із метаданих файлів з’ясувалось, що при створенні документів «БМП Євробуд» і «Турист» використовували однакове програмне забезпечення.

  ТОВ «БМП Євробуд» належить Назарію Назаревичу зі Львова, хоча компанія прописана у Києві. «БМП Євробуд» і «Підприємство «Турист» перетинались на торгах тричі. Проте останнє до 2018 року активно конкурувало з ТОВ «Спецбудмонтаж-НМ», директором і співвласником якого був Назарій Назаревич.

  Спільна адреса

  Колишнє підприємство Назаревича «Спебудмонтаж-НМ» в контактних даних своєю адресою зазначало вулицю Зелену, 269 б у Львові. У цій закупівлі «БМП Євробуд» і «Турист» також вказують офіси за адресою Зелена, 269 б. А «Турист» ще й орендує там земельну ділянку у Львівської міської ради.

  Також на «БМП Євробуд» зараз працює кілька робітників «Спецбудмонтаж-НМ». Ми вирішили отримати коментар у Назарія Назаревича щодо спільної адреси із компанією-конкурентом, але він повідомив, що вже не орендує там офіс.

  «Точно вам не скажу, треба піднімати документи, в нас було кілька офісів. Зараз маємо представника в Львівській області, в місті Городоктам зараз офіс. А в Києві ‒ по місцю реєстрації», – пояснив він.

  Назаревич заперечив узгодженість подач тендерних пропозицій. І не зміг прокоментувати однакові дефекти документів:

  «Навіть не буду пробувати коментувати. В нас на фірмі не я займаюсь підготовкою тендерних пропозицій», ‒ відповів директор компанії.

  Про підряника 

  Власником ТОВ «Підприємство «Турист» є Володимир Смалюх, який вже не вперше працює на реставрації та ремонті собору Св. Юра. Загалом з початку 2020 року його підприємство отримало вісім державних замовлень на 20,8 млн грн, переважна більшість з яких від управління капітального будівництва ЛОДА.

  При цьому на даний час Володимир Смалюх є обвинуваченим у справі щодо привласнення бюджетних коштів під час реконструкції очисних споруд для «Дрогобичводоканалу» у 2018 році. Його обвинувачують у «заволодінні чужим майном, шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненого у великих розмірах». Справа триває досі, остання ухвала датована 6 квітням 2021 року і в ній є судовий дозвіл прокуратурі про повторний привід одного зі свідків у справі. Чергове судове засідання мало відбутися 11 травня поточного року. Інша інформація в Єдиному державному реєстрі судових рішень відсутня.

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150