Затримання на хабарі помічника нардепа: з’явились нові подробиці

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У справі про хабарництво у ці хвилини обирають запобіжний захід помічнику народного депутата України. 

  Затримання на хабарі помічника нардепа: з'явились нові подробиці

  Нагадаємо, напередодні у Чернівцях правоохоронці затримали помічника одного із народних депутатів України, який вимагав та отримав 5700 доларів хабаря за те, що вплине на Чернівецьку міськраду щодо виділення землі учасникам АТО/ООС. В ці хвилини йому обирають міру запобіжного заходу.

  Про це повідомив народний депутат Георгій Мазурашу. Саме його помічника Петра Стратійчука затримали правоохоронці, пише СТИК з посиланням на ІА АСС.

  Депутат обурюється, що правоохоронці не виконують норму закону та досі не повідомили Георгія Мазурашу, як народного депутата про затримання його помічника.

  «Згідно законодавства, правоохоронці мали би невідкладно повідомити народного депутата у разі затримання його помічника. Але я особисто про це дізнався вчора увечері із повідомлень у ЗМІ, мені досі ніхто офіційно не повідомив про це», – сказав Мазурашу.

  Намагався посприяти двом АТОвцям

  Він розповів, що сьогодні по обіді після засідання Верховної Ради України, разом із адвокатом відправився до суду, де мають обрати запобіжний захід затриманому помічнику нардепа.

  «Конкретику справи я ще не знаю, не мав можливості ознайомитися із матеріалами справи. Але встиг поговорити із самим Петром. Там фігурує, що заяву про нібито вимагання хабаря надійшла від його знайомого, який був неодноразово раніше судимий. І той заявив, що Петро нібито вимагав від нього грошей за вирішення справи. Також там фігурує, що 700 доларів йому раніше нібито давали, а тепер ще додавали 5 тисяч доларів. Але Петро ніяк не може згадати, хто і коли міг йому давати ті 700 доларів», – говорить народний депутат.

  Він каже, що цей знайомий колись працював разом із Петром Стратійчуком і в них були нормальні стосунки.

  «Петро каже, що він там намагався посприяти двом АТОвцям. Він за ними ходив, щоб вони написали заяву. Але каже, що це все, що він міг зробити. Він не міг там вимагати якийсь гонорар, за це не йшла мова. Навіть коли його запитували, чи потрібно там шось, він усе казав, що ні, нічого віддячувати не треба. І вони написали заяви, але їм не виділили землю, бо там проходить це питання через Громадську раду, потім департамент, потім комісія і сесійна зала. Тому він ні на що не міг вплинути», – додав Георгій Мазурашу. Також нардеп припускає, що через те, що скрізь фігурує затримання помічника народного депутата від партії «Слуга народу», це може бути політично вмотивована справа.

  Загальна сума хабаря – 15 тисяч доларів

  Як стало відомо із джерел близьких до правоохоронних органів, Петро Стратійчук звинувачується в тому, що «отримав частину хабаря у сумі 5,7 тис. доларів США (загальна сума 15 тисяч доларів) від представника групи учасників бойових дій за сприяння у виділенні у власність земельних ділянок із земель запасу Чернівецької міської ради для будівництва та обслуговування житлових будинків».

  Також джерела розповіли, що першу частину грошей у сумі 700 доларів заявник передав Петру Стратійчуку ще 20 травня цього року для вирішення питання з координаційною радою. Ще 5 тисяч доларів потрібно було для вирішення питання із депутатським корпусом та службовцями Чернівецької міської ради.

  Після того, як Петро Стратійчук зателефонував заявнику і повідомив, що вирішив питання виділення земельних ділянок двом учасникам АТО, вони домовилися про передачу решти суми грошей. Під час цього процесу помічника нардепа і затримали правоохоронці.

   

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150