Покарання за незаконне раллі у Карпатах отримав один майстер лісу замість двохсот джиперів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Державна екологічна інспекція Карпатського округу не притягнула до відповідальності жодного учасника масштабної трофі-експедиції «Карпатський кордон – 21», про яку писали «Наші гроші. Львів».

  Покарання за незаконне раллі у Карпатах отримав один майстер лісу замість двохсот джиперів - Діло

  Натомість штраф 850 грн заплатить майстер лісу Вишківського лісництва Вигодського лісового господарства Анатолій Петровський.

  Нагадаємо, на початку травня близько 200 позашляховиків позмагалися в перегонах карпатським бездоріжжям під час щорічної трофі-експедиції «Карпатський кордон – 21». Як з’ясували «Наші гроші. Львів», захід відбувся без жодних погоджень зі сторони місцевих чиновників та екологів. Організатори та учасники порушили одразу два закони: «Про тваринний світ» та «Про природно-заповідний фонд України». Йдеться про ігнорування сезону тиші, який запроваджується з 1 квітня до 15 червня для того, щоб дикі тварини мали можливість вивести потомство. У цей період під забороною постріли, вибухи, санітарні рубки лісу, а також раллі чи будь-які інші транспортні змагання.

  Таке порушення передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу для громадян від 510 до 850 грн і для посадових осіб – від 850 грн до 1190 грн. Крім того маршрут змагання пролягав територією природного парку Бойківщина, який належить до природно-заповідного фонду. Це так само заборонено законом.

  Тільки після розголосу активістів та журналістів справою зацікавилися органи екологічного контролю та поліція. До прикладу, начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Роман Дасюк розповідав, що у їхньому відомстві переглянули відео раллі та встановили спочатку 19, а потім ще 47 номерів авто, що брали у ньому участь. Екологи звернулись до сервісного центру МВС, які надали надали імена власників, але не надали адрес. Що унеможливило викликати їх для показів та складання протоколів. В результаті, двомісячний термін для того, щоб знайти та покарати винуватців у цьому адміністративному порушенні, минув.

  Як повідомили нам у відповідь на запит до Держекоінспекції, жодного з організаторів чи учасників раллі не було притягнено до відповідальності. Натомість штраф у 850 грн заплатив один майстер лісу Вишківського лісництва Вигодського лісового господарства.

  P.S.  Вже після публікації, 20 липня, ми отримали ще одну відповідь на запит вже від Держекоінспекції у Львівській області, з якої стало відомо, що до відповідальності притягнули також координатора трофі-експедиції «Карпатський кордон-2021» Олександра Ревонюка. На нього було складено протокол про адміністративне правопорушення. Сума стягнення становить 1190 грн.

  Крім того, у ході позапланової перевірки Турківського лісгоспу «за невжиття заходів реагування» з посадової особи лісгоспу стягнули також 1190 грн. Проте, хто саме ця посадова особа, не повідомляють. Станом на 19 липня штрафи не сплачені.

  (Visited 33 times, 1 visits today)
 • 180x150