Мерія оскаржує право власності нащадків Колі Рокеро на земельну ділянку біля «Знесіння»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Львівська міська рада намагається повернути в комунальну власність земельну ділянку біля парку «Знесіння» площею 0,35 га. Ділянка розташована в парковій  зоні, але сьогодні її власником є ТОВ «Будівельний Альянс-Плюс», і в цільовому призначенні написано «для будівництва і обслуговування житлового будинку». Господарський суд Львівської області розгляне справу вже 27 липня.

  Рибалка озеро на Знесінні - Rivnefish

  За словами очільниці юридичного управління Львівської міської ради Гелени Пайонкевич, це територія постійного користування Регіонального ландшафтного парку «Знесіння». Це підтверджується і відповідною ухвалою ЛМР про затвердження меж ландшафтного парку.

  Справи судові

  Спроби повернути ділянку тривають ще з 2018 року. Саме тоді вперше почали з’ясовувати обставини передачі земельної ділянки на вулиці Митрополита Липківського з кадастровим номером 4610137200:08:003:0017 та площею 0,35га у приватну власність. Ця ділянка була у списку ділянок, що їх мерія надала правоохоронцям як такі, що незаконно вибули з комунальної власності, і належала ТОВ «Будівельний Альянс-Плюс». До речі, в цьому списку була і ще одна ділянка, яка теж належала на цьому товариству і за яку судиться мерія – підприємство вже не вперше стає власником ділянок у Львові завдяки сумнівним схемам.

  Галицький районний суд Львова наклав арешт на цю землю, але згодом «Будівельний Альянс-Плюс»  оскаржив таке рішення.

  Розташування ділянки згідно з зонінгом Львова

  Вже у 2019 році прокуратура в інтересах ЛМР звернулась з позовом про витребування ділянки біля парку «Знесіння» і з’ясувалося, що фірма стала власником ділянки на підставі договору купівлі-продажу.

  У квітні поточного року поліція відкрила кримінальне провадження щодо  службових осіб регіонального ландшафтного парку «Знесіння» через «зловживання владою або службовим становищем». Слідчі підозрюють, що саме через дії працівників парку земельна ділянка і вибула з комунальної власності.

  Привіт з 90-х

  За інформацією Публічної кадастрової карти, підприємці придбали ділянку у травні 2017 року. Придбали її вони у нащадків відомого львівського кримінального авторитета 90-х років Миколи Лозинського, більш відомого як Коля Рокеро. Після його загибелі ділянка перейшла у спадщину його двом синам та дружині. Сам Лозинський, за матеріалами судової справи, став її власником у січні 2000 року.

  Нагадаємо, Микола Лозинський (Коля Рокеро) був розстріляний у 2007 році у власному автомобілі на проспекті Чорновола. За кермом авто була його дружина, яка отримала вогнепальні поранення.

  «Лозинський Микола Степанович став власником ділянки на підставі договору купівлі-продажу №387 від 26 січня 2000 року, Державний акт на право власності було видано 26 травня 2000 року», – розповіла в коментарі «Нашим грошам. Львів» Гелена Пайонкевич.

  Вона також наголосила, що Львівською міською радою жодних рішень щодо передачі у власність цієї ділянки ні Лозинському, ні будь-яким іншим особам не приймалося. Згідно з зонінгом, ділянка розташована у парковій зоні. Окрім того, земельна ділянка є вільною від забудови, об’єкти нерухомості, які б належали Лозинському чи іншій особі на праві власності тут відсутні.

  Нащадки Рокеро

  Для вирішення справи прокуратура з минулого року намагається викликати до суду для залучення до справи нащадків Миколи Лозинського, проте жодного разу вони так і не з’явились. Суду вдалось офіційно з’ясувати лише адресу одного з синів на вулиці Братів Рогатинців. Але за даними сервісу YouControl, тут також зареєстрована і дружина Лозинського Олександра Лозинська, яка є власницею кількох підприємств.

  Свідоцтво про право на спадщину дружина та сини отримали 16 травня 2021 року. Вже через 9 днів продали її «Будівельному Альянсу-Плюс».

  Історія Альянсу   

  ТОВ «Будівельний Альянс-Плюс» зареєстроване у 2006 році у Львові. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових приміщень. Власником 80% підприємства тернополянин Ігор Гуда. Ще по 10% належить КУА «Національний резерв» і ТОВ «Будівельний альянс», яке пов’язане з екс-банкіром Віталієм Ломаковичем.

  Ігор Гуда володіє цілою низкою будівельних фірм в Тернополі, зокрема, ТОВ «Креатор-Буд», яке фігурує в кримінальному провадженні через підробку документів.

  У Львові «Будівельний Альянс-Плюс» також  відомий тим, що планував розпочати будівництво на вулиці Пасічній,146, але міська рада запідозрила підробку документів і не видала містобудівні умови та обмеження. Згодом виявилось, що фірма, яка продала ділянку «Будівельному Альянсу-плюс», отримала її незаконно.

  (Visited 30 times, 1 visits today)
 • 180x150