Літньому прикарпатцю, який надсилав суддям гроші в стані неосудності, повернули $1500

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала спеціальну конфіскацію $1500, які пенсіонер надіслав суддям.

  Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 30 липня.

  Йдеться про жителя Івано-Франківської області, який, оскаржуючи постанови про закриття кримінальних проваджень, надсилав до судів гроші. У лютому 2020 до Коломийського міськрайонного суду надійшли два конверти із клопотаннями і до кожного було додано по 500 доларів. У березні того ж року аналогічний конверт отримав Верховний суд. Судді звернулися до поліції та НАБУ.

  27 квітня чоловіка визнано таким, що вчинив замах на підкуп суддів у стані неосудності. Суд застосував до чоловіка примусові заходи медичного характеру у вигляді амбулаторної психіатричної допомоги.

  Пенсіонер оскаржив рішення, прохаючи скасувати спеціальну конфіскацію коштів, які він надсилав суддям. Чоловік пояснив, що діяв у стані нервового зриву, після багаторічної судової тяганини та марних спроб захистити свої права та довести невинуватість. Під час розсилання грошей на адреси Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області та Верховного Суду поштових відправлень він не усвідомлював значення своїх дій та не міг керувати ними. Кошти, які він направляв в суди, зароблені ним офіційно, а тому просить їх повернути.

  В судовому засіданні скаржник також пояснив, що як пенсіонер за віком отримує мінімальну пенсію у сумі 1900 грн., а гроші, надіслані суддям, він заробив офіційно у Польщі і зараз вони вкрай йому потрібні для лікування.

  У свою чергу, прокурор вважав оскаржене судове рішення законним та обґрунтованим, просив залишити його без змін, а скаргу без задоволення.

  Суд встановив, що конверти з поштовими відправленням були відкриті секретарями судів перед реєстрацією.

  Отже, з огляду на порядок обробки поштової кореспонденції та спосіб, в який чоловік намагався передати гроші, вони, очевидно, не могли бути отримані суддями. Тому значної шкоди суспільному інтересу такими діями не завдано.

  Приймаючи рішення про спеціальну конфіскацію, суд першої інстанції не перевірив джерело отримання конфіскованих коштів та не врахував той факт, що обвинувачений перебуває у шлюбі. На ці гроші поширюється режим спільної сумісної власності. Гроші, цінності та інше майно, використані як засоби вчинення кримінального правопорушення конфіскуються, крім випадків, коли власник не знав і не міг знати про їх незаконне використання. З матеріалів провадження вбачається та сторонами не заперечується, що дружина обвинуваченого не знала про дії свого чоловіка.

  Крім того, підсудний є особою похилого віку, пенсіонером, розмір його пенсії становить 1900 грн. на місяць. Інших джерел регулярного доходу органом судом не встановлено. Згідно з висновком судово-психіатричної експертизи, чоловік страждає недоумством у формі судинної деменції та потребує стаціонарного лікування і, відповідно, витрат на це. Конфісковані гроші зароблені законним шляхом, що прокурором не спростовано та не оспорюється.  За таких обставин, на думку колегії суддів, спеціальна конфіскація коштів, не може вважатися справедливою.

  Суд ухвалив повернути чоловікові гроші.

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150