Мінкультівців підозрюють у змові на реставрації храму у Львові, де підрядник безбожно задер ціну будматеріалів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  3 серпня Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького (ЛНГМ) уклала договір на 21,99 млн гривень з ТОВ «Креативна фабрика «Вікторія» з робіт на об’єкті «Реставрація храму Св. Йосифа у селі Підгірці Бродівського району Львівської області. Протиаварійні роботи».

  ➤ Львів. Церква Святого Йосифа Історія • Цікаві факти • Що подивитись в Львів. Церква Святого Йосифа?

  Фірма буде виконувати реставраційні роботи на пам’ятці архітектури національного значення 1763 року. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

  На тендер очікуваною вартістю 23,11 млн гривень, яку ЛНГМ оголосила 14 червня, загалом подалися п’ять компаній. Окрім «Креативної фабрики «Вікторія» пропозиції надали ПП «Спецавтогідробуд», ТОВ «Будінжиніринг Груп», ТОВ «Престиж -Стиль» та ПП «Крамбудіндустрія».

  Пропозиція ПП «Крамбудіндустрія» виявилась найбільш економічно вигідною, виконати роботи фірма пропонувала за 21,69 млн гривень. Проте замовник її відхилив, знайшовши недоліки в документації. З’ясувалось, що замість кваліфікованого електронного підпису, учасник наложив на документи удосконалений електронний підпис. А в локальному кошторисі вказав не всі найменування робіт і витрат, що були зазначені в тендерній документації.

  Тому ЛНГМ визнала переможцем наступною за вартістю пропозицією «Креативної фабрики «Вікторія» на 21,99 млн гривень, до документів якої претензій не було.

  Відхилена «Крамбудіндустрія» заявила, що визначення переможця неправомірне, вимагала від замовника його скасувати.

  Як зазначається у зверненні «Крамбудіндустрії» до замовника на сторінці тендеру в «Прозорро», кошторисна документація «Креативної фабрики «Вікторія» датована 11 червня, незважаючи на те, що закупівлю замовник оголосив 14 червня, з чого можна зробити висновок, що переможець про закупівлю був сповіщений заздалегідь.

  Крім того, у Локальному кошторисі на будівельні роботи №1-1-1  є посилання на «креслення (специфікації ) № 01/09/2017-ПОБ, арк.1», яке в жодному із викладених замовником файлів відсутні, як і будь-які посилання на них.

  «Тому виникає питання, звідки в учасника ТОВ «Креативна фабрика Вікторія» є доступ до проекту? (…)учасник процедури закупівлі мав доступ до проектно-кошторисної документації Замовника до моменту оголошення про Відкриті торги та мав змогу підготувати тендерну пропозицію для участі в даному тендері з порушенням умов чесної конкуренції», – йдеться в зверненні «Крамбудіндустрія».

  Обізнаність переможця у ще неопублікованому тендері замовник пояснив тим, що у 2018 році «Креативна фабрика «Вікторія» виконувала протиаварійні роботи у храмі за 17 млн гривень, вигравши відповідний тендер Департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА, на той час балансоутримувача пам’ятки архітектури. У червні 2020 року костел Св. Йосифа передали під крило Міністерства культури та інформаційної політики, а «оперативне управління» над ним – львівській галереї мистецтв.

  «ЛНГМ ім. Б. Г. Возницького як новий балансоутримувач з метою виявлення обсягу виконаних робіт та відповідності їх науково-проектній документації, попередньо звернувшись листами до колишнього підрядника (…), запросили їх до складу комісії з огляду даної пам’ятки архітектури. Звертаємо увагу, що відповідно до частини 4 статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» для планування закупівель та підготовки до проведення закупівель замовники можуть проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати й отримувати рекомендації та інформацію від суб’єктів господарювання», – зазначається у відповіді замовника.

  Варто зазначити, що у Підсумковій відомості ресурсів «Креативної фабрики «Вікторія» ціни на будматеріали значно перевищують всілякі існуючі в Україні ціни.

  Наприклад, труба водостічна з міді 100 мм коштує в кошторисі переможця 5894 гривень/м, планується закупити 140 м такої труби за 825 216 гривень, в той час як в інтернеті вроздріб пропонують аналогічну водостічну трубу марки GRÖMO виробництва Німеччини за 770 гривень/м. Лише на 140 м труби замовник переплатить 717 360 гривень.

  Мембрана Tegola K-roof S 10 B пропонують за 214 гривень/м2, в кошторисі підрядника – 362 гривень/м2.

  Вогнезахістний матеріал Фенікс ДБ вроздріб пропонують за 260 гривень/кг, в кошторисі він коштує 918 гривень/кг.

  Вапно негашене грудкове сорт 1 в інтернеті пропонують за 4 400 гривень/т, в кошторисі підрядника воно коштує 7907 гривень/т.

  ТОВ «Креативна фабрика «Вікторія» зі статутним капіталом у 15 000 гривень засноване у Львові у 2015 році, власниками виступають Наталія Проданчук та Анатолій Богач. Останній також зазначений директором фірми.

  В 2021 році фірма одержала підрядів на 23.59 млн гривень, в минулому – на 22,98 млн гривень.

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150