Столичні чиновники розікрали сотні тисяч гривень при реконструкції історичного центру – СБУ

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Керівники комунального підприємства Київської міської державної адміністрації привласнили 800 тисяч гривень під час реконструкції історичного центру столиці.

  Столичні чиновники розікрали сотні тисяч гривень при реконструкції історичного центру – СБУ

  Про це заявляє пресслужба Головного управління Служби безпеки у Києві та Київській області.

  “Служба безпеки України викрила схему незаконного збагачення керівництва комунального підприємства КМДА. Протиправна діяльність зловмисників завдала бюджету міста 800 тис. грн збитків. Призначалися кошти на реставрацію пам’яток архітектури у центрі столиці”, – йдеться у повідомленні.

  За даними правоохоронців, директор комунального підприємства у змові з керівником афілійованої комерційної структури налагодив механізм привласнення грошей столичної громади. Зловмисники організували схему під час проведення ремонтно-відновлювальних робіт в одній з нежитлових історичних будівель у центрі Києва. Загальна вартість проєкту становила понад 2,5 мільйона гривень.

  Столичні чиновники розікрали сотні тисяч гривень при реконструкції історичного центру – СБУСБУ

  Столичні чиновники розікрали сотні тисяч гривень при реконструкції історичного центру – СБУ

  Як зазначили в СБУ, посадові особи комунального підприємства, відповідальні за проведення тендеру на проведення ремонтно-відновлювальних робіт, уклали договір із компанією попри те, що вона не мала всіх необхідних дозвільних документів. При цьому правоохоронці стверджують, що чиновники заздалегідь знали про це.

  Отримавши державні кошти, підрядники перерахували їх на рахунки трьох фіктивних підприємств нібито за виконання реставраційних робіт. Завдяки тому, що ділки вказали в актах виконаних робіт більший обсяг та завищену вартість робіт та матеріалів, їм вдалося привласнити третину виділених коштів – 800 тисяч із 2,5 мільйонів гривень.

  Колишньому директору комунального підприємства та директору комерційного підприємства повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Санкції статей передбачають покарання до восьми років ув’язнення із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  Викриття корупційної схеми проводили співробітники ГУ СБУ у Києві та Київській області за процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури Києва.

  (Visited 25 times, 1 visits today)
 • 180x150