На Прикарпатті засудили лісничого за отримання хабаря

 • 180x150
 • Опубліковано:
  Богородчанський районний суд визнав винним лісничого Яблунського лісництва в одержанні неправомірної вигоди.
  Прикарпатського лісничого судили через одержання хабара за зрубані ялинки - PRAVDA.IF.UA: Новини твого міста

  У матеріалах справи зазначається, що чоловік працює лісничим з 2001 року. У грудні 2019 року до директора Солотвинського лісгоспу звернувся підприємець, який хотів придбати партію новорічних ялинок. Директор порадив підприємцю звернутися до лісничого Яблунського лісництва.

  Під час зустрічі з лісничим підприємець сказав, що хоче придбати у лісництві сотню свіжозрубаних новорічних ялинок.

  Втім лісничий повідомив, що може офіційно продати лише 20 ялинок. Решту лісничий запропонував придбати по 100 грн за дерево, але без сплати у касу підприємства.

  Того ж дня підприємець звернувся із заявою до правоохоронних органів.

  23 грудня 2019 року підприємець у касі підприємства вніс оплату за 20 ялинок у сумі 2400 грн і прийшов до кабінету лісничого. Там він передав лісничому 3000 грн за 30 ялинок. 24 грудня лісничий продав без обліку ще 18 ялинок, а 27 грудня – 52 ялинки. Загалом поза обліком було продано 100 ялинок на 10 000 грн.

  Після отримання грошей 27 грудня лічничий був затриманий працівниками СБУ і ДБР.

  У суді обвинувачений повністю визнав провину, розкаявся і просив суворо не карати. Пояснив, що, коли звернувся підприємець, заготовлених ялинок не було у достатній кількості. Він запропонував забрати наявні 20 штук, які виписав через касу підприємства.

  Решту ялинок запропонував відпустити по мірі заготівлі. Оскільки ялинки новорічні – сезонний товар, який не облікується, у інші пори року взагалі знищується під час санітарних рубок, тому з корисливих спонукань вирішив реалізувати їх поза обліком, оскільки прямих збитків підприємству від цього не буде заподіяно.

  Суд, дослідивши докази у справі, визнав лісничого винним та призначив йому покарання у вигляді 34 000 грн штрафу з позбавленням права займати посади, які визначені ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», строком на 1 рік.

  Також він має заплатити 12 560 грн за проведення експертиз.

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150