У ВАКС триває підготовче засідання щодо нардепа Юрченка, викритого агентом НАБУ

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У Вищому антикорупційному суді триває підготовче судове засідання у справі нардепа Олександра Юрченка і його колишнього парламентського помічника.

  Про це повідомляє «Судовий репортер».

  У вересні 2020 року НАБУ оголосило нардепу Юрченку та його помічнику підозри в одержанні неправомірної вигоди.

  Агент бюро виконував роль представника іноземної компанії, яка хотіла інвестувати в будівництво сміттєспалювального заводу в Києві.

  Інвестор потребував низки законодавчих ініціатив із надання підприємствам, які утилізують сміття, “зеленого тарифу” на продаж електроенергії.

  Нардеп начебто попросив передати йому через посередника 13 тисяч доларів за внесення пропозицій до проєкту закону «Про управління відходами» і ще 200 тисяч для підкупу народних депутатів — членів профільного комітету Ради.

  Помічника нардепа затримали після передачі першої суми. Далі НАБУ вимушено припинило спецоперацію, оскільки «учасники злочину були проінформовані про документування їхньої діяльності, одночасно змінивши мобільні номери та термінали мобільного зв’язку».

  Коли кримінальна справа набула розголосу, то Юрченка виключили із парламентської фракції партії «Слуга народу».

  Розслідування у справі завершено і з другої половини серпня у Вищому антикорупційному суді триває підготовче засідання. Розглядаються клопотання і скарги сторони захисту.

  Колегія суддів уже двічі розглядала клопотання адвокатів про повернення обвинувального акту і відмовила в них.

  У підготовчому засіданні суд долучив заперечення на ухвали слідчих суддів, які не могли бути оскаржені під час досудового слідства — зокрема щодо обшуку будинку та автомобіля без судової ухвали (захист вважає, що це не був невідкладний обшук, тому детектив мусив отримати дозвіл суду). Ці заперечення суд тільки долучає і буде розглядати пізніше під час слухання справи по суті.

  Фіщенко

  Надійшло клопотання про повернення Фіщенку мобільного телефона. Його вилучили як доказ, однак детективам не вдалося зламати пароль на ньому. З цієї причини захист також просить скасувати постанову детектива в частині визнання цього телефона доказом.

  Водночас прокурор Андрій Перов повідомив, що телефон вилучили з особистого автомобіля обвинуваченого. Із матеріалів оперативно-розшукових заходів і негласних слідчих розшукових дій відомо, що фігуранти активно спілкувалися у месенджерах. Тому на цьому телефоні може бути листування Фіщенка з іншими учасниками справи. Телефон був визнаний знаряддям злочину. Прокурор припускає, що поки суд дійде до речових доказів, детективи ще зможуть отримати доступ до пристрою. Наразі рішення суду з приводу скасування арешту ще не прийнято.

  До суду також надійшло клопотання про скасування арешту мобільного телефона, власником якого є третя особа. Таке клопотання суд має розглянути протягом 3 днів, викликавши заявника. Суд призначив розгляд цього питання на ранок понеділка 7 вересня — очікується, що цього ж дня суд може вийти до нарадчої кімнати для вирішення питання, чи можна призначати обвинувальний акт до розгляду.

  Раніше Юрченко і Фіщенко раніше внесли заставу — 3 і 1 мільйон, відповідно. Тому суд лише продовжив їм покладені обов’язки.

  (Visited 22 times, 1 visits today)
 • 180x150