На Волині прокурор заплатить 34 тис. грн за хабарі талонами на пальне

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Начальник Любешівського відділу Манецької прокуратури Сергій Федчик заплатить 34 тис. грн штрафу за прийняття хабарів та обіцянки допомогти працювати нелегальній заправці. Хабарі він приймав у вигляді талонів на дизельне пальне. У суді чоловіка визнали винним та призначили йому покарання у вигляді штрафу, хоча санкція статті передбачала навіть ув’язнення.

  На Волині прокурор заплатить 34 тис. грн за хабарі талонами на пальне - ZAXID.NET

  Про вирок Ратнівського районного суду від 7 вересня повідомило видання «Конкурент». Як йдеться у вироку, начальник Любешівського відділу Маневицької прокуратури Сергій Федчик у лютому 2019 року познайомився з чоловіком, який займався продажем паливно-мастильних матеріалів.

  На початку літа чоловік вирішив відкрити заправку в смт. Любешів. Він обговорив цю ідею з начальником відділу прокуратури. Той заявив, що допоможе вплинути на правоохоронців, аби нелегальна заправка функціонувала без проблем. Та за ці послуги підприємець повинен був надавати прокурору близько 50-100 талонів на пальне щомісяця.

  Перший хабар прокурор отримав 17 липня. Тоді підприємець передав йому талони на 100 літрів дизелю, вартістю 2999 грн. За це прокурор зобов’язався вплинути на начальника Любешівського відділення поліції та начальника податкової інспекції. Наступні талони на 100 літрів пального чоловік отримав у серпні.

  У суді обвинувачений не визнавав своєї вини. Він запевнив, що познайомився з підприємцем через однокласника, і періодично надавав йому юридичні консультації в обмін на талони пального. Допитані в суді начальник податкової та начальник поліції заявили, що щодо діяльності заправки до них ніхто не звертався.

  Суд визнав чоловіка винним у порушенні ч.2 ст. 369-2 ККУ (одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави). Санкція статті передбачає штраф або позбавлення волі від 2 до 5 років. Втім, суддя призначив лише штраф. Чоловік повинен буде заплатити 34 тис. грн, а талони на пальне передадуть в дохід держави. Оскаржити вирок можна буде протягом 30 днів у Волинському апеляційному суді.

  Судячи з декларації Сергія Федчика, він звільнився з прокуратури 14 листопада 2019 року.

   

  (Visited 17 times, 1 visits today)
 • 180x150