Суд оштрафував ексчиновника РДА і пособника, які взяли $4 тисячі за встановлення станцій для електромобілів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Суд затвердив угоди про визнання винуватості у справі про корупцію при наданні дозволу на встановлення станцій для заряджання електромобілів на території Деснянського району міста Києва.

  Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 8 вересня.

  У листопаді 2020 року представник ФОП  звернувся  до Деснянської районної РДА Києва з приводу надання дозволу на встановлення станцій для зарядки електромобілів. На території поблизу РДА особа, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження, начебто повідомила представнику підприємця, що питання можна вирішити тільки за умови передачі 2000 доларів за одну станцію — 8 тисяч доларів за чотири станції. Співрозмовник створив враження, що, працюючи тривалий час у цьому органі місцевого самоврядування, він ма певний авторитет та повагу як серед колег по роботі, так і з боку керівництва Деснянської РДА.

  Співробітник РДА вступив у змову з в.о. начальника відділу контролю за благоустроєм Деснянської РДА. Останній погодився отримати неправомірну вигоду за вплив на прийняття рішення керівництвом Деснянської РДА. Водночас в.о. начальника відділу контролю за благоустроєм залучив спільника, який не є службовою особою та працівником Деснянської РДА і мав отримувати гроші.

  26 лютого службова особа Деснянської РДА одержала частину хабара в розмірі 2000 доларів, враховуючи, що дозвіл на влаштування зарядних станцій ще не підписаний, з умовою передачі іншої частини після підписання дозвільних документів. Того ж дня представник підприємця отримав рішення, що Деснянська РДА не заперечує проти розміщення зарядних станцій.

  Через два дні в.о. начальника відділу контролю за благоустроєм зателефонував представнику підприємця і сказав, що його довірена особа призначить зустріч, під час якої треба передати гроші. Увечері посередник отримав 4 тисячі доларів, заздалегідь помічені правоохоронцями.

  Дії чиновника кваліфікували як зловживання впливом за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 369-2 КК), а його спільника — як пособництво в такому злочині.

  Суд призначив обом покарання — 34 тисячі гривень штрафу.

  Водночас матеріали щодо ще одного посадовця Деснянської РДА, який першим спілкувався із підприємцем, виділено в окреме провадження.

  (Visited 11 times, 1 visits today)
 • 180x150