У Верховному суді пояснили скасування вироку ВАКС колишньому судді

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У Верховному суді пояснили, що скасували обвинувальний вирок Вищого антикорупційного суду колишньому судді апеляційного суду Черкаської області Володимиру Пономаренку через процесуальні порушення прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

  У Верховному суді вважають, що антикорупційний прокурор грубо порушив норми кримінального процесуального законодавства і тому скасували вирок.

  Про це повідомляє прес-служба суду.

  «Як установив Касаційний кримінальний суд ВС, у цьому кримінальному провадженні було істотно порушено вимоги КПК України, які полягають, зокрема, у тому, що обвинувальний акт направлено до суду після закінчення строків досудового розслідування», – інформує ВС.

  Як стверджують у суді, обвинувальний акт має бути не тільки складений, затверджений і вручений обвинуваченому у строк досудового розслідування, а й скерований у ці ж строки до суду.

  «Направлення прокурором обвинувального акта після закінчення досудового розслідування до суду виключає набуття особою процесуального статусу обвинуваченого (підсудного), а отже, унеможливлює розгляд у суді кримінального провадження по суті та спричинює закриття кримінального провадження на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України», – вважають судді.

  (Visited 10 times, 1 visits today)
 • 180x150