Брокеру після підозри в корупції на «євробляхах» присудили 300 тисяч компенсації

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Печерський суд Києва ухвалив стягнути 300 тисяч моральної компенсації за незаконне притягнення до кримінальної відповідальності.

  Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 14 вересня.

  У 2019 році Головним слідчим управлінням СБУ Києва та Київської області розслідувалась справа щодо корупції на митниці.

  Інспектор відділу митного оформлення № 1 митного поста «Столичний» за пособництвом із брокером начебто вимагали неправомірну вигоду за безперешкодне митне оформлення авто, що перебувають на іноземній реєстрації, т.зв. «євробляхи». Йшлося про 100 доларів за кожен транспортний засіб.

  22-23 лютого 2019 року на митниці і в приватній брокерській компанії пройшли обшуки. Чоловікам вручили підозри і обрали запобіжні заходи — тримання під вартою з альтернативою застави 500 і 150 тисяч гривень.

  Розслідування тривало пів року і 23 серпня 2019-го прокурор прокуратури Києва Апреленко О.І. справу закрив у зв’язку з невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості в суді і вичерпанням можливостей для їх отримання.

  Брокер пред’явив до держави вимоги моральної компенсації на суму 1,8 млн грн.

  Гарантований державою мінімум відшкодування за 6 місяців під слідством становить 28 338 гривень (із розрахунку мінімальної місячної зарплати на 1 січня 2020 року).

  Але, виходячи з принципу справедливості, добросовісності та розумності, а також страждань позивача, який зокрема 4 дні провів під вартою, суд визнав розмір  моральної шкоди в 300 тисяч гривень.

  Рішення ухвалила суддя Печерського суду Ірина Литвинова.

  Цікаво, на початку року позов цього чоловіка розглядала інша суддя цього ж суду — Світлана Волкова — і визнала моральну шкоду тільки на 36 тисяч. Апеляційний суд це рішення скасував, оскільки позов нібито було подано до неналежного відповідача.

  (Visited 10 times, 1 visits today)
 • 180x150