У чому підозрюють посадовця

Ймовірний зловмисник – колишній виконувач обов’язків начальника однієї зі служб регіональної філії “Південно-Західна залізниця” АТ “Укрзалізниця”. Повідомлення про підозру йому оголосили 23 вересня.

За даними досудового розслідування, підозрюваний скористався своїм службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для інших юридичних осіб. Він забезпечив їхню перемогу у відкритих торгах із закупівлі пристроїв живлення для охолодження та обігріву пасажирських вагонів. Далі посадовець підписав договори за завідомо завищеними цінами.

У 2017 році під час проведення тендерів посадовець безпідставно включив до тендерної документації дискримінаційні вимоги для обмеження участі інших учасників, крім двох визначених товариств,
– розповіли у САП.

Після цього, посадовець підготував документи для закупівлі на загальну суму понад 26 мільйонів гривень. При цьому моніторинг ринку цін провели без вивчення реальних цін.

У травні 2017 року з переможцями вищевказаного тендеру підписали договори постачання пристроїв. Укрзалізниця перерахувала оплату у розмірі 26 мільйонів 750 тисяч гривень. Так компанія переплатила 9,6 мільйона, що підтверджує судово-економічна експертиза.

Посадовцю оголосили підозру за статтею про зловживання службовим, що спричинило тяжкі наслідки. Наразі триває досудове розслідування.