ДБР викрило масштабну схему поборів з лісгоспів на Тернопільщині

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На Тернопільщині працівники ДБР викрили заступника начальника управління стратегічних розслідувань Нацполіції та посадовців обласних підрозділів Державного агентства лісових ресурсів. Ці чиновники системно вимагали та організували схему одержання хабарів і запровадили так звану «таксу» для керівників районних лісгоспів.

  ДБР викрило масштабну схему поборів з лісгоспів на Тернопільщині - ZAXID.NET

  Про те, що працівники Державного бюро розслідувань проводять спецоперацію і затримали на хабарі першого заступника управління стратегічних розслідувань Нацполіції в Тернопільській області Віталія Кравчука повідомив ще 2 жовтня активіст Роман Довбенко. У Facebook він опублікував фото та відео затримання. Також додав, що на місце затримання прибув начальник затриманого Василь Джиджора.

  «Я був на місці затримання в Кравчука, це відбувалося біля будівлі, де розташоване управління стратегічних розслідувань. Звідти попросили вийти усіх працівників і в терміновому порядку провели там обшук», – розповів ZAXID.NET Роман Довбенко.

  На передньому плані – начальник управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Василь Джиджора

  Активіст додав, що затримання відбулося спокійно. «До Кравчука підійшли, зачитали постанову, наручники на нього не вдягли. Після того почали проводити обшук, також обшуки проводилися на всіх лісництвах. В цей час до будівлі ДСР приїхав начальник департаменту Василь Джиджора. Він відвів всіх решта працівників на іншу вулицю», – додав Роман Довбенко.

  Поліцейському Віталію Кравчуку зачитують обвинувачення

  За інформацією Романа Довбенка, у двох кабінетах Джиджори та Кравчука працівники ДБР вилучили ще 76 тис. доларів готівкою.

  «Мені відомо, що попередньо київське керівництво наголосило Василю Джиджорі, що необхідно написати рапорт на звільнення. Також відомо, що сьогодні, 4 жовтня, він перебуває в Києві і намагається якось залагодити цю всю ситуацію», – розповів Роман Довбенко.

  Про затримання топ-поліцейського та посадовців Держагентства лісового резерву офіційно заявило Державне бюро розслідувань. Однак там не розголошують прізвищ затриманих. Відомо, що чиновники змушували кожного керівника лісгоспу щомісячно передавати 1,5 тис. доларів та певну кількість талонів на пальне за безперешкодну діяльність на посадах та уникнення тиску з боку правоохоронних органів.

  «Отримані кошти розподілялись між посадовцями обласних підрозділів Державного агентства лісових ресурсів та Департаменту стратегічних розслідувань. Під час передачі чергового траншу в розмірі 5 тис. доларів США затримано керівника одного із державних підприємств та одного із заступників начальника Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області», – повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

  Під час обшуків за місцями роботи та проживання причетних осіб вилучено майже 90 тис. доларів. Затримані підозрюються в одержанні неправомірної вигоди групою осіб, у тому числі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 ККУ).

   

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150