Податківця посадили на 5 років через хабар за “кришування” торгівлі алкоголем

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Колишнього завідувача сектору протидії незаконному обігу підакцизних товарів Запорізької податкової інспекції у Запорізькій області засудили до 5 років позбавлення волі.

  Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 23 жовтня.

  У 2017 році у Запоріжжі податкова поліція виявила кафе, в якому торгували спиртним без ліцензії. У подальшому посадовець податкової висунув вимогу підприємцю — відкупитися за 8000 гривень і в подальшому сплачувати по 1500 гривень щомісячно, щоб його не чіпали.

  Гроші чиновник приймав на картку, оформлену на сестру дружини, яка проживає в окупованому Донецьку. У суді він стверджував, що це була провокація і він нікому номеру банківської картки не давав, натомість правоохоронці скористалися даними його родички, яка мешкає на тимчасово окупованій території.

  Однак суд визнав провину чоловіка доведеною. У засіданні досліджувалося відео розмови податківця з підприємцем. Із запису видно, що обвинувачений самостійно та за власною ініціативою визначає дати перерахування грошей: «Пусть там на две недели вам каникули. С октября месяца. Давайте с пятнадцатого по двадцать пятое». На запитання, яким чином перераховувати кошти, податківець відповідає: «На карту бросите. Я вам сейчас дам».

  Подальший зміст розмов свідчить про те, що обвинувачений погоджується допомагати підприємцю під час перевірок іншими контролюючими органами діяльності кафе без касового апарату та з ігровим автоматом. Окремо обвинувачений питає: «Сегодня вы тогда закроете до конца, да?» та отримує відповідь: «У меня сейчас трешка с собой». Податківець відказує: «Вы кидайте сегодня это, а завтра остальное докините».

  Підсудний стверджував, що відеозапис змонтовано і голос йому не належить, але експертиза це спростувала.

  Також правоохоронці перехопили розмову, що дружина обвинуваченого дзвонила сестрі і порадила не говорити нічого з приводу користування нею картою «Приватбанку» і в разі виникнення запитань заявити, що цю картку вона загубила.

  Чоловіка засудили до 5 років ув’язненням із заборноою обіймати посади в правоохоронних органах на три роки і конфіскацією всього особистого майна. Також він втрачає спеціальне звання підполковник податкової міліції.

  Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів. До набуття вироком законної сили обвинувачений залишається на свободі під особистим зобов’язанням.

  (Visited 31 times, 1 visits today)
 • 180x150