Як Чижик з Мамочкою «розпиляли» 600 тисяч від сільради Великого Березного

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Відділ освіти Великоберезнянської селищної ради (Закарпатська область) підписав договір із приватним підприємцем Русланом Мамочкою на закупівлю шкільних меблів за 588 тис. грн. Торги підприємець виграв завдяки технічному учаснику.

  Тендер — что это такое

  За договором, для ліцею «Ерудит», що в смт. Великий Березний, придбали обладнання для кабінету географії вартістю 77 тис. грн та обладнання для STEM-кабінету за 510 тис. грн. Останній буде оснащений 3D- принтером, інтерактивною дошкою, вісьмома комп’ютерами, конструкторами для вивчення програмування та електроніки на основі комп’ютера Arduino.

  Фіктивна конкуренція

  Окрім переможця, участь у торгах взяла лише приватна підприємиця Руслана Чижик. Обидва учасники зареєстровані у Черкаській області. Під час аукціону ні Чижик, ні Мамочка не знижували свої цінові пропозиції. Таким чином економія на торгах становить 0,7% від суми закупівлі.

  Руслана Чижик «конкурує» з Русланом Мамочкою вже вдруге. На цій закупівлі, як і попереднього разу,  Чижик не завантажила значну кількість необхідних документів. Серед них, зокрема, тендерну пропозицію. Натомість завантажила три довідки про захист довкілля та дві ‒ про незалучення субпідрядників.

  Крім цього, у обох учасників виявились однакові за змістом та стилем оформлення документи, які замовник вимагав у довільні формі. Також у підприємців трапляються однакові помилки та особливості написання. Наприклад, виділення іменників з великої літери.

  Про постачальника 

  Приватний підприємець Руслан Мамочка зареєстрований у с. Литвинівка (Черкаська область). У 2019 році він шукав роботу логіста, а як ФОП почав працювати лише в серпні 2021р. З того часу отримав три бюджетні замовлення на 3 млн грн.

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150