Ексчиновник міграційної служби при затриманні на хабарі намагався з’їсти гроші і отримав 6 років в’язниці

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Колишнього завідувача Старокостянтинівського районного сектору Управління ДМС України в Хмельницькій області за корупцію засудили до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

  За хабар у 0,5 млн грн затримано керівника Держгеокадастру Сумської області — АГРОПОЛІТ

  Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 9 листопада.

  Подія відбулася у травні 2016-го. Громадянин звернувся в установу за терміновим оформлення закордонного біометричного паспорта. Завідувач дав йому перелік документів, а потім жестом покликав на вулицю і там пояснив, що за швидку видачу закордонного паспорта треба дати йому 1 600 гривень. Чоловік відповів, що зараз таких грошей не має, домовився принести пізніше і наступного дня звернувся із заявою в прокуратуру.

  Через тиждень заявник прийшов із пакетом документів та міченими купюрами по 200 гривень. Чиновник, побачивши квитанції про сплату офіційних платежів, повернув громадянину 600 гривень, а 1000 нібито поклав собі в кишеню штанів. Одразу після цього в кабінет зайшли працівники СБУ і провели затримання.

  Під під час обшуку підозрюваний намагався втекти через вікно та з`їсти гроші, але йому завадили.

  У протоколі особистого обшуку написано, що чиновник намагався знищити шляхом поїдання декілька купюр номіналом по 50 гривень — серед речових доказів є 13 клаптиків. Згодом у суді він пояснював, що намагався з’їсти гроші, оскільки був збентежений затриманням працівниками СБУ.

  Обвинувачений отримання хабара не визнав. Він розповів, що відвідувач намагався дати йому якісь кошти, однак він від них начебто відмовився та роз’яснив, що поданих квитанцій достатньо для виготовлення закордонного паспорта. На його думку, гроші в ліву кишеню штанів йому підкинули працівники СБУ. Права рука світилася спеціальною фарбою, оскільки він вітався за руку із заявником або ж працівники СБУ під час затримання, вимастили йому долоню.

  Цікаво, що оперативно-розшукова справа щодо цього чиновника була заведена ще у березні 2016-го, за два місяці до подачі громадянином заяви про злочин. 12 травня 2016 року надавався дозвіл на проведення оперативно – розшукових заходів на підставі клопотання, яке зареєстроване в апеляційному суді о 16 год. 31 хв. Однак фіксувалася розмова заявника і обвинуваченого з 14 год. 59 хв., коли ще не було дозволу суду. Відповідно до змісту обвинувального акту, це була перша розмова заявника з обвинуваченим, під час якої останній начебто озвучив свої вимоги. Тільки наступного дня громадянин, який спілкувався з чиновником, написав заяву в прокуратуру. Оскільки запис розмови вівся без дозволу суду, то його визнано недопустимим доказом. Що це була за оперативно-розшукова справа у вироку суду не пояснюється.

  Суд не побачив ознак провокації у діях правоохоронних органів і заявника.

  Із матеріалів справи суд вбачає, що потерпілий не був ініціатором звернення до обвинуваченого, а також не був ініціатором надання неправомірної вигоди та не був зацікавлений у результаті розслідування цієї справи. Натомість саме обвинувачений проявляв ініціативу та активність щодо коштів, а правоохоронні органи займали пасивну позицію під час розслідування.

  На обвинувальний вирок ще може бути подано апеляцію. До набрання вироком законної сили запобіжний захід обвинуваченому не обирали.

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150