Чоловіка, який хотів підкупити нардепа від «Слуги народу», відправили під домашній арешт

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Печерський суд Києва застосував запобіжний захід до голови громадської спілки «Українська ліга авторських та суміжних прав» Олександра Нікіна.

  Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 30 жовтня.

  Підозрюваного помістили під цілодобовий домашній арешт.

  Прокурор просив тримання під вартою. Але суд не переконався, що більш м’який запобіжний захід не буде ефективним для запобігання ризикам — переховуванню і впливу на свідків.

  19 жовтня у Верховній Раді прийнято за основу законопроект № 5572 про внесення змін до Закону України «Про ефективне управління майновими правами право власників у сфері авторського права і (або) суміжних прав». Його співавторами є нардепи від «Слуги народу» Микита Потураєв і Олександр Санченко.

  Парламентський комітет з питань економічного розвитку мав доопрацювати даний законопроект з урахуванням поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради у другому читанні.

  За версією слідства, напередодні голосування, 18 жовтня, Нікін зателефонував помічнику нардепа Санченка і запропонував зустрітися для обговорення законопроекту.

  Чоловіки розмовляли в ресторані «Королі» на вулиці Микильсько-Слобідська, 1-А. Голова громадської спілки нібито запропонував помічнику нардепа вжити заходів, щоб законопроект № 5572 не був прийнятий шляхом внесення поправок або вжиття заходів, спрямованих на голосування народними депутатами проти даного законопроекту в другому читанні, що, як наслідок, призведе до його неприйняття.

  Через кілька днів біля приміщення парламенту Нікін начебто запропонував помічнику нардепа передати його шефу 2,6 мільйони гривень, щоб законопроект не був прийнятий.

  22 жовтня під час чергової зустрічі в ресторані «Королі» підозрюваний повідомив, що надасть перелік правок, які нівелюють сенс всього законопроекту № 5572, розгляд яких триватиме щонайменше два місяці, а за цей час депутату необхідно прийняти рішення, яке зніме даний законопроект з розгляду взагалі у зв’язку з втратою актуальності. Співрозмовник попросив надіслати йому реквізити, на які будуть внесені кошти і вказав, що перший безготівковий переказ у сумі 20 тисяч доларів буде зроблено декількома платежами приблизно по 50 тисяч гривень кожен. Крім того, він пояснив, що з метою маскування гроші платитимуть за фіктивними договорами, які є обов’язковими для бухгалтерського обліку.

  29 жовтня в готелі «Київ» помічнику народного депутата передали для підпису договори про надання послуг, начебто укладений між генеральним директором ГС «Українська ліга авторських і суміжних прав» і ФОП, договори між гендиректором ГС «Організація колективного управління авторськими і суміжними правами» та ФОП, договір про надання послуг, начебто укладений між генеральним директором ГС «Автори та Видавці» та ФОП. Після передачі документів представника громадської спілки затримали.

  СБУ повідомляла, що за внесення «потрібної» правки та відтермінування законопроекту, зловмисники обіцяли народному обранцю $100 тис. щороку.

  Чоловік, що підозрюється, — керівник організації, яка опікується авторськими правами музичних виконавців на території України. Фактично, ця організація збирає гроші з усіх закладів, де грає музика.

  Передбачалося, що організація передає більшу частину коштів виконавцям – оскільки вони мають авторські права на музику. Втім, користуючись монопольним становищем на ринку, зловмисник створив декілька «компаній-прокладок». Кошти проходили через них і виконавці отримували відсоток не від першої суми, а від «фінальної компанії-прокладки», що зменшувало прибуток музикантів у декілька разів.

  Оскільки у Верховній раді зареєстрували законопроект №5572 «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», який фактично ліквідовує вказану організацію, її керівник пішов на підкуп народних депутатів.

  Злочинні дії були викриті Печерською окружною прокуратурою міста Києва спільно з співробітниками ГУ БКОЗ СБУ та СВ Печерського УП ГУ НП у місті Києві.

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150