Другого підозрюваного у справі крадіжки землі у Брюховичах відправили під домашній арешт

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Слідчий суддя Личаківського районного суду Сергій Яворський відправив під цілодобовий домашній арешт начальника квартирно-експлуатаційного відділу Львова (КЕВ) Вадима Гуменюка, якого підозрюють в організації відчуження 1,5 га території військового містечка в Брюховичах. За підрахунками земельних експертів, це завдало шкоди державі на 20 млн грн.

  Під домашній арешт відправили другого підозрюваного у справі крадіжки землі у Брюховичах - Діло

  Джерело: ухвала суду від 10 листопада 2021 року.

  Підозрюваний Гуменюк перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом до 8 січня 2022 року. Також на цей період його повністю відсторонили від займаної посади начальника КЕВ.

  Нагадаємо, йдеться про землі військового містечка у Брюховичах, які вибули з державної власності через шахрайську схему керівників КЕВ та службовців сільської ради. Детально про це «Наші гроші. Львів» писали у розслідуванні «Помилки на карті». На сьогодні із власності Міноборони вже вибуло близько 1,5 га території військового містечка. Але слідство підозрює, що військове містечко могло втратити 3 га землі, тому по інших 1,5 га ще триває слідча експертиза.

  Безпосередньо схема відчуження землі полягала в тому, що службовці Брюховицької селищної ради і квартирно-експлуатаційного відділу Львова змовились та неправильно визначили координати військового містечка. Таким чином, згідно з підробленими координатами, на територію військових почали переносити паркан, який розмежував землі Міноборони та селищної ради на користь останньої. Потім її поділили на 20 окремих ділянок і передали у приватну власність підставним особам, після чого почали продавати третім особам по 5-9 тис. доларів за одну сотку.

  Як повідомили в СБУ, підозрюваний начальник КЕВ діяв разом зі спільниками, зокрема депутатом і членом земельної комісії Брюховицької селищної ради. Рік тому його викрили в офісі нотаріуса під час переоформлення двох земельних ділянок території військового містечка вартістю 165 тис. доларів.

  У вересні минулого року медіа повідомляли про обшуки у селищного голови Брюхович Володимира Доманського. Правоохоронці шукали документи, які пов’язані із землями території військового містечка. Але підозру тоді вручили лише колишньому інженеру проектно-кошторисної групи КЕВ Мирославу Вітюку, який наразі перебуває під особистим зобов’язанням. Його підозрюють у підготовці документів, в яких вказані неправильні межі землі військового містечка.

  За словами речниці УСБУ у Львівській області Роксолани Яворської, у справі наразі є лише двоє підозрюваних. Розслідування щодо причетності інших осіб триває. До того ж, частково скасували арешти на деякі земельні ділянки, що фігурують у справі. Щоправда, лише на користування, продавати ці землі не можна.

  (Visited 11 times, 1 visits today)
 • 180x150