Потенційний голова Вишгородської РДА Сенчук задекларував 300 тисяч доларів готівкою

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Кандидат на посаду голови Вишгородської районної державної адміністрації Василь Сенчук задекларував 300 тисяч доларів готівкою. Його дружина Світлана Познякова в індивідуальному сейфі зберігає 13 мільйонів доларів. Ця інформація зазначена у декларації Сенчука, яку він подав до НАЗК на початку листопада 2021-го.

  Фото: Потенційний голова Вишгородської РДА Сенчук задекларував 300 тисяч доларів готівкою

  У декларації вказано, що торік Сенчук заробив за основним місцем роботи 18,3 тисячі гривень у ТОВ “Грант Торнтон” та отримав пенсію — 13200 гривень. Його дружина заробила за незалежну професійну діяльність 186,4 тисячі гривень.

  Відомо, що Василь Сенчук з 2001 по 2016 роки працював начальником Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності. З 2007 по 2012 роки Василь Сенчук був помічником тодішнього нардепа Олександра Омельченка (“Блок “Наша Україна”) на громадських засадах, а з 2014 по 2019 — Григорія Заболотного (“Блок Петра Порошенка”).

  Згідно з декларацією, його родина має корпоративні права на п’ять компаній. Одна з них частково належить самому Сенчуку, а чотири — його дружині.

  Сенчук володіє 20% капіталу компанії “Кругозір ЛТД Плюс”. Основний вид діяльності — оренда нерухомого майна. Даних про податкову звітність цієї фірми немає у публічному доступі.

  Дружина Сенчука, нотаріус Світлана Познякова, має частки у чотирьох підприємствах: ТОВ “Центральний гастроном”, ТОВ “Валента Рент”, ТОВ “Компанія “Дві лані” та ПП “Енергоінкам Україна”.

  Згідно з інформацією аналітичної системи YouControl, ці компанії мають стосунок до групи “Легітимус”.

  Адвокатське об’єднання “Легітимус” — українська юридична фірма, заснована у 2006 році. Компанія спеціалізується на нерухомості, земельних правовідносинах, інвестуванні, оптимізації оподаткування підприємств, представництві інтересів клієнтів у суді. Ключові особи — Микола Очкольда і Таісія Маркович. За даними YouControl, Світлана Василівна Познякова — мати Таісії Маркович.

  Позняковій належить 56% компанії ТОВ “Центральний гастроном”. Згідно із податковою звітністю, ця компанія у 2020-му мала дохід 3,2 мільйона гривень, але чистий прибуток склав 455 тисяч гривень.

  ТОВ “Валента-Рент” повністю належить Позняковій. Чистий прибуток цієї компанії торік склав 315 тисяч гривень. Статутний капітал — 0 мільйонів гривень. Компанія “Дві лані” та “Енергоінкам Україна” у 2020-му доходів не мали.

  У 2019-му Василь Сенчук позичив 350 тисяч доларів у власної дружини. На кінець звітного періоду, тобто грудень 2020-го, він не почав віддавати борг.

  Окрім активів, родина Сенчука декларує 15 об’єктів нерухомості. Самому Сенчуку належить дві земельні ділянки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях, решта — власність його дружини, частиною цією нерухомості Сенчук “безоплатно користується”.

  У Познякової три квартири в Києві (площею 209, 195 та 182 квадратних метрів). Житловий будинок на 1200 метрів квадратних у Козині на Київщині, придбаний торік. У Козині минулого року вона також придбала три земельні ділянки. Ще чотири земельні ділянки, які їй належать, розташовані у Києві, там також є кілька нежилих приміщень та машиномісце.

  Дружина Сенчука також задекларувала три годинники Chopard та два авто: Porsche Cayenne 2008-го та NISSAN NOTE 2011-го. У самого Сенчука, згідно з декларацією, автомобіля немає.

  Сенчук декларує членство у двох організаціях: громадському об’єднанні “Майбутнє Києва” та благодійній організації “Дитяче серце”.

  “Дитяче серце” заснована у 1993 році й допомагає державній установі “Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України”. Сенчук став керівником фонду у 2007-му, замінивши на цій посаді відомого хірурга Іллю Ємця.

  ГО “Майбутнє Києва” створена у 2008 році. Тоді Сенчук заснував її разом із вже згаданим Миколою Очкольдою. Нині організація перебуває у стані припинення.

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150