Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України підтвердила вирок щодо судді Рахівського районного суду Івана Тулика. Відповідно, суддю-хабарника взяли під варту безпосередньо у залі суду.

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Рішення винесла колегія Апеляційної палати ВАКС у складі Сергія Боднара, Віктора Панкулича та Ігоря Панаіда.

  Раніше Івана Тулика засудили до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 6 років з позбавленням права обіймати посаду судді протягом 3 років із конфіскацією всього належного йому на праві власності майна. Тепер рішення набуло законної сили, інформує СТИК з посиланням на сайт “Закарпаття онлайн”.

  При цьому суд апеляційної інстанції частково задовольнив апеляційну скаргу адвокатів судді в частині визначення остаточного покарання та скоротив його ув’язнення з 6 до 5 років.

  Ухвала Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом трьох місяців.

  Нагадаємо, І.Тулика судили за отримання відразу 2-х хабарів: у вересні 2018 року — 400 доларів та у березні 2019 року — 10 тис. гривень.

  Як встановило слідство, за 10 тисяч гривень суддя Тулик погодився розглянути на користь заявника цивільну справу про стягнення боргу. Як вказали в САП, судді інкримінувалося вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, тобто одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах третьої особи дії з використанням наданого йому службового становища.

  Цікавий факт: коли суддя Тулик вимагав хабар у 10 000 грн, йому дали 400 доларів, Тулик перерахував гроші по курсу та віддав решту в розмірі 700 грн.

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150