Укрзалізниця за 64 мільйони замовила оливу дорожче, ніж енергетики та шахтарі

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 15 листопада за результатами тендерів уклала три угоди про постачання олив на загальну суму 64,23 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

  Топменеджер Укрзалізниці йде у відставку через повільні реформи | Економічна правда

  До кінця поточного року три компанії повинні будуть поставити залізничникам по 360 т моторної оливи М-14В2 кожен. Зокрема ТОВ «Міроіл» має поставити продукції ТОВ «Науково-​виробниче підприємство Агрінол» на 21,45 млн грн., ТОВ «КСМ-Трейд» – продукції ТОВ «КСМ Протек» на 21,43 млн грн., а ТОВ «Корнет Холдинг» – продукції ТОВ «Евро Ойл Продакшн» на 21,34 млн грн. Ціна за тонну складає 59 280-59 592 грн., що дорівнює літнім цінам «Укрзалізниці» від цих самих постачальників.

  В інтернет-магазинах таку оливу виробництва «Агрінолу» можна знайти по 52,40 грн./л, але невідомо, чи входить у цю ціну ПДВ. У перерахунку на вагу (її густина складає 910 кг/куб. м) ціна становить 57,58 грн./кг. Це трохи дешевше від нинішніх договірних цін.

  У жовтні ТОВ Фірма «Технова» (Чернігівська ТЕЦ) замовило таку оливу виробництва ТОВ «Автолюб Україна» по 47,40 грн./кг, а ДП «Львіввугілля» – виробництва ПМП «МЛС» по 48,00 грн./кг, тобто на чверть дешевше. У вересні філія «Рефрижераторна вагонна компанія» купила таку оливу в «Агрінолу» на 7-8% дешевше – по 55,20 грн./кг.

  Переможці змагались між собою та з ТОВ «Торум». Сума угод на 2% нижча за очікувану вартість закупівель у 65,34 млн грн. Деталі про літні тендери можна прочитати тут і тут.

  Довідково:

  Як повідомляв експерт «Ліги антитрасту» Володимир Даценко, «Корнет Холдинг» і криворізький виробник «Евро Ойл Продакшн» пов’язані з «Wexler Group». Офіційно ця група належить Петру Белзу. Після появи в ЗМІ інформації, що Белз є бізнес-партнером Медведчука, останній почав активно заперечувати зв’язки з кумом Путіна. Але раніше «Wexler Group» офіційно писала, що саме вона запустила поставки трубопровідного палива з РФ (через санкції на Медведчука трубопровід вернули в державну власність).

  Столичний «Міроіл» належить Юлії Павріанідіс із Бердянська. Фірмою керує Михайло Воболіс, який у 2015 році йшов у Бердянську міськраду від «Блоку Петра Порошенка».

  Роботу виробника «НВП Агрінол» контролює колишній нардеп Олександр Пономарьов (раніше Партія регіонів, потім «Воля народу»). Ексдиректор «Торгового дому Агрінол» Сергій Валентиров був нардепом від «БПП» під час минулого скликання парламенту.

  Постачальник «КСМ-Трейд» належить дружині нардепа від партії «Слуга народу» Олега Семінського Тетяні Бушай, а також Віталію Сухану, Ігорю Атрощенку, Ігорю Гуцану та Володимиру Атрощенку . Фірма є засновником виробника «КСМ Протек» із Гуцаном.

  (Visited 11 times, 1 visits today)
 • 180x150