Звільнили чиновника Чернівецької ОДА, якого підозрюють у хабарництві

 • 180x150
 • Опубліковано:

  За словами голови адміністрації, звільнений заступник начальника управління інфраструктури капітального будівництва та експлуатації доріг не буде працювати в ОДА.

  Стало відомо, хто може очолити департамент капітального будівництва Чернівецької ОДА » Новини Чернівці: Інформаційний портал «Молодий буковинець»

  Нагадаємо, у квітні цього року у Чернівецькій ОДА проводили обшуки. Тоді заступника начальника управління – начальника відділу капітального та поточного ремонту доріг управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг обласної державної адміністрації Юрія Мінька підозрювали у вимаганні та отриманні 600 тисяч гривень хабаря. Уже в травні цього року підозрюваного у хабарництві чиновника відсторонили від займаної посади.

  Відповідаючи на питання кореспондента Медіа агентства АСС, голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук повідомив, що цього чиновника звільнили із обласної адміністрації і більше він там працювати не буде. «Я вважаю, що неприпустимі будь-які незаконні прояви у роботі обласної державної адміністрації будь-якого держслужбовця і я хочу подякувати правоохоронцям України, підрозділам у Чернівецькій області, які пильнують і припиняють, ліквідовують таку негідну поведінку. Позиція моя особиста, власне, вона є повністю ідентичною і синхронною із позицією президента – таким негідникам не місце у державній службі і в команді обласної державної адміністрації.

  Стосовно кримінального провадження щодо підозри цьому чиновнику, то повідомляю, що він повністю звільнений, він не відсторонений, він звільнений з роботи і він не буде мати шансу повернутися на роботу і він у нас працювати не буде», – сказав Осачук.

  Він вважає, що крім юридичної складової цього питання, є ще і моральний аспект. Навіть якщо вина людини ще не доведена в суді, але вона наблизилася до «цієї червоної межі, то моральний бар’єр буде настільки потужний, що його ніхто не переступить».

  Також голова обласної адміністрації висловився і стосовно повідомлень про обшуки у кабінеті голови Чернівецької РДА. Тоді правоохоронці повідомляли, що процесуальні дії проводили у справі про хабар. А голова Чернівецької РДА запевняв, що проходить у справі, як свідок, а не підозрюваний.

  «Стосовно повідомлень у пресі, зокрема, на одному дуже галасливому інформаційному ресурсі про те, що в голови Чернівецької РДА були здійснені обшуки. Крім цього повідомлення, жодних інших процесуальних дій не відбулося. І голові Чернівецької РДА не було вручено підозру. Отже, якщо у кримінальному провадженні тій особі, яка підозрюється і проти якої готується обвинувачення, не вручено підозру, я не можу цього коментувати, я не є правоохоронним органом. І очевидно, що потрібно звернутися до того суб’єкта відкриття цього кримінального провадження, який почав цю роботу», – додав голова ОДА.

  Він вважає, що дуже важливо також проводити громадянський контроль над діяльністю і правоохоронних органів.

  «Тому що правоохоронні органи не є організаціями, які забавляють людей перформансами. Вони повинні робити як нейрохірурги дуже делікатну і точну роботу. Один рух скальпеля – і пацієнт знерухомлений. А коли довкола нього зчиняється галас, а потім немає продовження, то це, очевидно, трохи «підмочує» репутацію», – вважає Сергій Осачук.

  (Visited 36 times, 1 visits today)
 • 180x150