Львівський суд подвоїв до 12 млн грн штраф тендерному змовнику

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Господарський суд Львівської області задовольнив позов Антимонопольного комітету України і зобов’язав стягнути з ТОВ «Торговий дім Аншар» 11,75 млн грн.

  Как обжаловать штраф ПДД в Украине 2021 - образец - Авто bigmir)net

  Джерело: рішення, оприлюднене в Єдиному реєстрі судових рішень 25 листопада.

  Ця компанія з низкою інших фірм узгоджувала свою поведінку на десятках закупівель шкільних меблів по Україні. Вперше про розпил тендерів цими компаніями «Наші гроші. Львів» написали ще в 2018 році в тексті «Розділити шкільну лаву». Ми з’ясували, що компанія «ТД «Аншар» була виробником шкільних меблів, а на торгах змагалась із низкою власних дилерів. Зокрема, ТОВ «Мірос Груп» і МПП «Геліка» (тепер − «Мебертас»). При цьому на тендерах ці підприємства не приховували своєї пов’язаності. Наприклад, для підтвердження наявності техніки та працівників фірми подавали довідки «Аншару».

  По вуха у штрафах

  Узгоджені дії «Аншару» на різних закупівлях виявляли у 2020-2021 рр. центральне відділення АМКУ та низка регіональних відділень. В результаті контрольний орган виписав фірмі вже чотири штрафи.

  Вперше обидві фірми визнали змовниками в червні 2020 року за розпил тендеру в Кам’янці-Подільському. Тоді їй призначили 68 тис. грн штрафу. Загалом за чотирма рішеннями компанія отримала покарань від АМКУ на 7,3 млн грн.

  У суді Антимонопольний комітет намагався стягти з ТОВ «ТД Аншар» штраф за рішенням від жовтня 2020 року, коли комітет довів, що компанія махлювала на закупівлях в семи областях України разом з тодішнім МПП «Геліка» («Мебертас»).

  Тоді фірмі виписали майже 6 млн грн штрафу. Однак компанія впродовж двох місяців після рішення не почала його сплачувати та не оскаржила у суді. Тому на час позову через прострочення набігла пеня. За законом вона не може перевищувати суму штрафу, тому у суді Антимонопольний комітет просив стягнути з компанії 5,87 млн грн штрафу, також 5,87 млн грн пені, тобто 11,75 млн грн. Також на фірму покладено обов’язок сплати 176 тис. грн судового збору.

  У рішенні зазначили, що відповідачу надсилали неодноразові повідомлення про розгляд справи, але листи повертались, оскільки «адресат відсутній за вказаною адресою».

  У суді Антимонопольний комітет мотивував позов тим, що у рішенні зазначив необхідність сплатити штраф або його оскарження в двомісячний термін. Копію рішення АМКУ надіслав «Аншару» на пошту, але його теж повернули через закінчення строку зберігання. Після цього комітет навіть опублікував інформацію у березневому випуску газети «Урядовий кур’єр».

  Якщо «Аншар» не оскаржить рішення, воно набуде законної сили через 20 днів з дати проголошення.

  Кінці у воду 

  Сьогодні всі оштрафовані підприємства вже змінили власників та адреси. На момент участі у тендері власником ТОВ «ТД Аншар» була Тетяна Бездітна з Вінниці, а фірма була зареєстрована в смт. Стрижавка (Вінницька обл.). Згодом «Аншар» та «Геліка» («Мебертас») записали на громадянина Узбекистану Аббосбека Ібрагімова, який досі є власником останної компанії. Натомість «Аншар» змінив місце реєстрації на Дніпро, а потім на Львів, при цьому його власником став житель Дніпра та громадянин Молдови Ілован Маріан.

  (Visited 17 times, 1 visits today)
 • 180x150