ВАКС засудив екс-суддю, яка ховала хабар в адміністративному кодексі

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вищий антикорупційний суд визнав винною в одержанні неправомірної вигоди колишню суддю Каланчацького райсуду Херсонської області Олену Живцову та засудив її до 5 років і 6 місяців позбавлення волі, повідомила в понеділок, 6 грудня, прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

  ВАКС засудив екс-суддю, яка ховала хабар в адміністративному кодексі - ZAXID.NET

  Детективи НАБУ затримали суддю Живцову у квітні 2018 року під час отримання 5000 грн хабара.

  «В рамках досудового розслідування встановлено, що у квітні 2018 року голова суду запропонувала порушнику надати їй 5 тис. гривень за закриття адміністративної справи, а у разі відмови – “погрожувала” притягнути чоловіка до адміністративної відповідальності, а також накласти грошове стягнення у сумі від 16 тис. гривень до 32 тис. гривень. Після отримання коштів, які вона сховала у Кодекс про адміністративні правопорушення, суддя ухвалила постанову про закриття вказаного провадження», – сказано в повідомленні.

  Колегія ВАКС визнала суддю винною за ч. 3 ст. 368 КК України та призначила їй покарання у виді 5 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади на строк три роки, з конфіскацією всього належного їй майна.

  Вирок ще не набув чинності і може бути оскаржений протягом 30 днів до апеляційної палати ВАКС.

  Як пише LB.ua, Живцова була суддею Каланчацького районного суду з лютого 2010 року. САП зазначає, що на момент отримання хабара вона також була головою цього суду. На сайті Вищої ради правосуддя (ВРП) повідомляється, що її звільнили 26 листопада 2020 року у зв’язку з притягненням до дисциплінарної відповідальності.

   

  (Visited 10 times, 1 visits today)
 • 180x150