Суд виправдав ексчиновницю, яку звинувачували в підбуренні до передачі 2 мільйонів хабара голові Сумської ОДА

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Колишню співробітницю Сумської обласної державної адміністрації виправдали від звинувачень у шахрайському заволодінні коштами і підбуренні до надання неправомірної вигоди.

  Про це повідомляє СТИК з посиланням на «Судовий репортер»

  У травні 2014 року голова облдержадміністрації Володимир Шульга зустрівся із начальником управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області щодо подальшої служби останнього на цій посаді та їх взаємодії. Голова повідомив, що всі питання з приводу погодження кандидатури співрозмовника на посаду керівника ДСНС у Сумській області він може уточнити у його довіреної особи —  начальниці відділу забезпечення діяльності керівництва облдержадміністрації.

  У подальшому чиновниця нібито підбурила начальника управління ДСНС до передачі 2 мільйонів гривень голові ОДА за залишення на посаді. Слідчі припускали, що насправді жінка не планувала нікому передавати гроші, а хотіла їх присвоїти.

  2 мільйони гривень мали бути сплачені на рахунок благодійного товариства «Засулля» під виглядом допомоги Збройним силам України.

  У липні 2014-го посадовець вніс 100 тисяч гривень на вказаний рахунок і віддав обвинуваченій квитанцію. У подальшому жінка нібито зв’язалася із керівником товариства «Засулля» і запропонувала йому зробити покупки, не пов’язані із наданням благодійної допомоги військовослужбовцям. Йшлося про офісний папір, талони на бензин, офісну техніку, обладнання сигналізації та ін.

  Отримання товарів обвинувачена доручила знайомому кур’єру, який доставив усе до приміщення офісу партії «Народний фронт».

  У вересні 2014-го чиновниця нібито одержала ще 100 тисяч у приміщенні свого кабінету і розпорядилась ними на власний розсуд. А в жовтні 2014 року, коли голову ОДА вже звільнили і він не не міг впливати на кадрові призначення, обвинуваченій передано ще 300 тисяч гривень і затримано її на гарячому.

  У судовому засіданні жінка вину не визнала. Вона пояснила, що за вказівкою голови ОДА отримала кошти від начальника ДСНС з метою їх передачі на цілі АТО, заволодіти грошима не планувала та не мала умислу.

  У підсумку обвинувачену виправдали.

  По-перше, суд виявив порушення підслідності. Посада керівника відділу обласної державної адміністрації до 01.05.16р. відносились до четвертої категорії посад державних службовців. Тому цю справу мали розслідувати слідчі не Генеральної прокуратури, а Національної поліції.

  Через це всі зібрані докази визнаються недопустимими. Суд міг спиратися тільки на показання свідків, допитаних у судових засіданнях.

  Суд не зміг взяти до уваги покази потерпілого ексначальника управління ДСНС, оскільки після його допиту склад суду змінювався і розгляд справи починався. За другим разом у листопаді 2018-го потерпілий надіслав письмову заяву, що не бажає брати участь в подальшому розгляді справи і хоче скористатися правом відмовитися від дачі показань.

  Показань інших свідків виявилось недостатньо, щоб довести вину жінки поза розумним сумнівом.

  Свідки пояснили суду, що обвинувачена брала участь у замовленні певних товарів, які оплачувалися за рахунок благодійного фонду «Засулля». Суд вважає, що такі показання не доводять вини жінки у заволодінні коштами шляхом обману, підбурюванні до надання неправомірної вигоди службовій особі.

  30 тисяч гривень, з якими була затримана обвинувачена, залишаються на зберіганні в ПАТ «Укрексімбанк» до вирішення питання про їх повернення законному власнику, який підтвердить своє право документами.

  (Visited 18 times, 1 visits today)
 • 180x150