Майже $12 млн збитків. Експрезидента Молдови Додона звинуватили у розкраданні держкоштів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Генеральна прокуратура Молдови оголосила експрезиденту Ігорю Додону підозру в причетності до схеми з розкрадання коштів через державну енергетичну компанію Energocom.

  Майже $12 млн збитків. Експрезидента Молдови Додона звинуватили у розкраданні держкоштів

  У її межах, за версією слідства, держава зазнала майже 12 мільйонів доларів збитків.

  Як повідомляє NewsMaker, про це сам Додон розповів журналістам після допиту в Генпрокуратурі 29 грудня.

  За словами молдовського експрезидента, на допиті йому показали накази, підписані ним ще на посаді міністра економіки. Хоча сам Додон стверджує, що отримав повноваження підписувати ті документи лише через тиждень.

  Колишній президент Молдови заявляє, що не збирається “нікуди тікати” й готовий надалі співпрацювати зі слідством — але себе вважає невинним, а справу називає спробою відвернути увагу молдован він росту тарифів і цін.

  Розслідування “справи Energocom” розпочалося у вересні 2021 року. Слідство стверджує, що на початку 2008-го керівництво компанії змовилося з чиновниками міністерства економіки, Національного агенства з питань регулювання енергетики та іншими особами, зокрема й за кордоном.

  Змова полягала у збільшенні закупівельної ціни на електроенергію, різницю з якої фігуранти схеми собі нібито присвоїли. На той час Додон очолював міністерство економіки й торгівлі Молдови. Слідство оцінює збитки від схеми в 11,927 мільйона доларів.

  (Visited 12 times, 1 visits today)
 • 180x150