За збереження Жовківського замку доплатять майже 6 млн грн оштрафованому за змову підприємству

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького підписала договір вартістю майже 5,8 млн грн на додаткові протиаварійні роботи в Жовківському замку із львівським ПОГ «Центр комплекс».

  Львівська Національна галерея мистецтв “віджимає” Жовківський замок • Фотографії старого Львова

  Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

  Закупівлю провели за переговорною процедурою, тобто без конкурсу, бо виникла необхідність у закупівлі додаткових робіт, не зазначених у початковому проєкті. Відтак, враховуючи суму основного договору в 19,9 млн грн, на роботи скерують ще додатково майже 29%, передає СТИК з посиланням на Наші гроші.Львів.

  Того самого підрядника обрали, щоб «забезпечити сумісність нових робіт з тими», що виконувалися раніше.

  «Без здійснення додаткових будівельних робіт неможливе закінчення протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт задля збереження пам’ятки архітектури», – написано в обгрунтуванні закупівлі.

  «Центр комплекс» входить до списку недобросовісних підрядників Львівської міської ради. А вже після підписання договорів із галереєю підприємство віднесли до «чорного списку» АМКУ за змову на торгах. Включення до такого списку означає трирічну заборону участі в торгах.

  Сумнівна конкуренція

  Основний договір на роботи в замку підписали з «Центр комплекс» влітку минулого року. Тоді фірма змагалась із житомирським ТОВ «Будівельна компанія Сітіград», яка завантажила неповний пакет документів. Під час аукціону компанії не зменшували свої первинні пропозиції.

  Згідно з даними Clarity, «Центр комплекс» змагався із «БК Сітіград» вже п’ять разів і кожного разу на Львівщині, а завжди перемагає «Центр комплекс». Як виявилось, житомирська фірма відсутня за місцем реєстрації і відома як субпідрядник ТОВ «Будівельний альянс монтажпроект» львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича.

  Житомирський «Будівельний альянс монтажпроект» також дев’ять разів конкурував із «Центр комплекс», але тут навпаки львів’яни програли, а територіально всі закупівлі були не у Львівській області. Крім того, тепер вже «Центр комплекс» не вантажив повний пакет документів, які вимагав замовник, наприклад, у цій 44-мільйонній закупівлі.

  У трійці найчастіших конкурентів «Центр комплекс», за даними Clarity, є компанії «Перспектива місто буд» (19 разів) і «Вест Білдінг Груп» (14 разів). Печатки цих компаній разом із згаданою «Будівельний альянс монтажпроект» та іншими знайшли при обшуках в одному приміщенні.

  Третім за кількістю зустрічей на аукціонах із «Центр комплекс» є ПОГ «Захід-Квартал» (20 разів). Власне, за змову між ними (офіційно – «антиконкурентні узгоджені дії» на торгах) 29 грудня 2021 року АМКУ оштрафував «Центр комплекс» на 4,7 млн грн, а його конкурента – на 0,3 млн грн.

  Підприємство об’єднання громадян «Центр комплекс» належить громадській організації «Львівська обласна асоціація всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України», чиїми засновниками є Василь Дашкевич, Юрій Погоріляк і Леонід Тарасенко. Минулоріч підприємство отримало підрядів на понад 90 млн грн.

  Про Жовківський замок

  Жовківський замок збудований архітектором Павлом Щасливим на замовлення гетьмана Станіслава Жолкевського у 1594-1605 роках. Найбільшого розквіту замок досяг за панування Яна III Собеського, який 1674 року перетворив замок на багату королівську резиденцію.

  Інтер’єр замку у Жовкві. Фото: md-ukraine.com

  На проєкт «Протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи по об’єкту «Комплексна реставрація і пристосування ансамблю Жовківського замку. Коригування» передбачене фінансування з державного бюджету – 20,3 млн грн в рамках проєкту президента України «Велика Реставрація», повідомили у відповіді на запит «Наші гроші. Львів» у Львівській обласній державній адміністрації.

   

  (Visited 11 times, 1 visits today)
 • 180x150