Халатність у білих халатах

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Стали відомими результати службового розслідування комісії Головного управління охорони здоров’я з приводу смерті матері та її новонародженої дитини в Івано-Франківському пологовому будинку.

   

  Нагадаємо, 29 січня в Івано-Франківську незадовго після пологів померла молода жінка. Її син пережив маму всього на декілька днів. Про цю трагедію «ГК» писав у статті «Смерть за протоколом» в номері за 17 лютого. Родичі померлої Ярини Томашівської звернулися зі скаргою на лікарську халатність у прокуратуру та в ГУОЗ ОДА.

   

  Комісія встановила, що у випадку надання медичної допомоги Томашівській Я.М. мала місце «недооцінка ступеня перинатального ризику, що призвело до вибору не до кінця обґрунтованої очікувальної тактики ведення пологів, які ускладнилися виникненням шоку поєднаного ґенезу». До смерті Ярини, за висновками комісії, призвело «приєднання вірусної інфекції, яка ускладнилась двобічною вірусно-бактеріальною пневмонією, дихальною недостатністю, серцево-судинною недостатністю, гострою нирковою недостатністю на фоні поліорганної недостатності, що повністю не минула».

   

  Оскільки висновки комісії дають підставу звинувачувати лікарів лише у неправильній тактиці ведення пологів, комісія обмежилась рекомендаціями головному лікарю міської клінічної лікарні Тарасу Масляку вирішити питання щодо доцільності перебування на посаді головного лікаря міського пологового будинку М. Пруднікова «за відсутність системи адміністративного контролю керівництва МПБ за жінкою, яка перебувала у важкому стані в даному закладі, та невиконання вказівки ГУОЗ ОДА щодо інформування головного позаштатного спеціаліста з акушерства та гінекології І. Вакалюка».

   

  Масляку також рекомендували подумати про доцільність перебування на посаді лікарів, які безпосередньо вели пологи у Ярини Томашівської, і вирішити питання про припинення роботи в пологовій залі заввіділення акушерської патології МПБ В. Лапи, Т. Чумак та Н. Гуменюк (Шутки). На момент здачі номера Тарас Масляк жодних кадрових рішень не прийняв.

   

  Незважаючи на те, що комісія визнала ряд лікарських помилок, які так чи інакше призвели до смерті, Івано-Франківське УМВС відмовило матері Ярини у порушенні кримінальної справи. Відмову мотивували тим, що на даний час ще не надійшли висновки судово-медичної експертизи. Варто вчитатися у текст цієї відмови, підписаний оперуповноваженим, лейтенантом міліції Я. Федоруком. В ході перевірки оперуповноважений опитав лише одного лікаря – Левицького І. В., який прийшов на зміну і зробив перший огляд жінки вже після того, коли були допущені помилки усіма вищезгаданими лікарями. Відмова міліції датована 23 лютого – на цей момент уже були відомі висновки комісії ГУОЗ ОДА. Може, міліції варто бути трохи ретельнішою? Після проведення судмедекспертизи справою займатиметься прокуратура.

  news.if.ua

  (Visited 23 times, 1 visits today)
 • 180x150