Поневіряння прикарпатця в Італії завершилися у суді в Україні

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Богородчанський районний суд Івано-Франківської області у відкритому судовому засіданні завершив розгляд справи про звинувачення 29-річного чоловіка, який з метою уникнення відповідальності за привласнення коштів банківської установи переховувався від слідства за кордоном.

  Ця кримінальна історія бере початок з серпня 2006 року, коли молодий чоловік, ще був службовцем відділення одного із банків. У січні наступного року провідний економіст раптово виявив бажання розірвати трудові відносини з банком. Заяву чоловіка задовільнили, однак уже незабаром служба безпеки банківської установи запросила колишнього працівника на предметну розмову для з’ясування питань по конкретних кредитних справах, які оформляв цей фахівець. Річ у тому, що адміністрація відділення банку виявила, що окремі споживчі кредити не погашені, а клієнти на листи-звернення про необхідність повернення кредитних коштів не реагують. Що характерно, у кожному разі, а йдеться про п’ять кредитних договорів на загальну суму 25 тисяч гривень, документи оформлював саме звільнений працівник. У розмові з працівниками служби безпеки банку молодий чоловік визнав, що він укладав фіктивні договори на осіб, які навіть не здогадувалися про свої відносини з відділенням банку. Іншими словами, скориставшись даними чужих паспортів громадян, писав від їхнього імені заяви про отримання споживчого кредиту, підробляв їх підписи і отримував за них кредитні кошти.

  За привласнення коштів щляхом зловживання службовим становищем проти молодого чоловіка було порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч.1 статті 366 Кримінального кодексу України («Службове підроблення») і ч.2 статті 191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання особою своїм службовим становищем»). Підозрюваний запевнив, що ще в період досудового слідства відшкодує завдані збитки, тобто поверне в банк кредитні ресурси. Запевнив і втік… за межі держави.

  З’ясовано, що у 2008 році чоловік опинився на території Італії. Добровільно повертатися він не бажав, а тому прикарпатця оголосили в міжнародний розшук каналами Інтерполу. Правоохоронці Італії наприкінці серпня минулого року затримали 29-річного громадянина України і повідомили про це у правоохоронні органи нашої держави. Понад півроку тривала процедура екстрадиції чоловіка, увесь цей період він перебував у тамтешній в’язниці. А 9 березня цього року його було допроваджено в Україну і під конвоєм доставлено в суд.

  У судовому засіданні підсудний повністю визнав свою вину в інкримінованих йому злочинах. У квітні суд постановив закрити кримінальну справу в частині звинувачення підсудного у зловживанні службовим становищем у зв’язку з закінченням строків давності та враховуючи ту обставину, що він добровільно відшкодував банківській установі завдану шкоду.

  Водночас суд визнав винним колишнього банківського працівника у привласненні чужого майна і дійшов висновку про те, що виправлення засудженого повинно проводитися в умовах ізоляції від суспільства та поміщення його до кримінально-виконавчої установи. Таким чином згідно з вироком суду 29-річного мешканця Богородчанського району засуджено до покарання у вигляді позбавлення волі на один рік. Крім того, цей громадянин після звільнення з виправної колонії позбавлений права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій на 2 роки.

  Василь Гультайчук 

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150