Військово-морські прокурори дбають про трудові права працівників ВМС

 • 180x150
 • Опубліковано:

   Дотримання законності керівниками всіх рівнів відносно своїх робітників залишається одним з пріоритетів в наглядовій роботі військової прокуратури Військово-Морських Сил України. Загалом цій установі піднаглядні 30 державних підприємств, на яких працює понад 6 тисяч осіб. Саме тому, вчора в приміщенні військової прокуратури  відбулась оперативна нарада з питань оплати праці. В ній взяли участь керівництво апарату військової прокуратури ВМС України, військові прокурори Севастопольського, Сімферопольського, Феодосійського, Євпаторійського гарнізонів та їх заступники.

  –    Станом на 15 серпня 2011 року заборгованість з виплати заробітної плати перед 252 працівниками чотирьох підприємств складає понад 1,5 млн. грн., по відрахуванням до Пенсійного фонду України – 500 тис. грн. та сплаті єдиного соціального внеску у сумі 19, 5 тисяч гривень, –  зазначив начальник відділу захисту прав і свобод громадян та інтересів держави підполковник юстиції Андрій Каширін. – За результатами перевірок в період з 15 липня по 15 серпня 2011 року до суду заявлено 17 позовів про стягнення заборгованості із заробітної плати на загальну суму 44 тис. грн. та порушено кримінальну справу за фактом безпідставної невиплати заробітної плати (суму 518 тис. грн.)

  Всього за результатами перевірок поточного року порушено одну кримінальну справу, керівникам підприємств внесено 18 приписів для усунення виявлених порушень, за наслідками розгляду яких виплачено заробітну  плату на суму понад 6 млн. грн., перераховано до Пенсійного фонду України  – понад 1,3 млн. грн. та сплачено єдиний соціальний внесок у розмірі понад 1 млн. грн.

  Внаслідок розгляду внесених документів прокурорського реагування погашено заборгованість по заробітній платі на 6 шести піднаглядних об’єктах на суму понад 6 млн. грн. За результатами розгляду матеріалів в судах задоволено позови на суму майже 1,3 млн. грн. Реально виконано рішень суду на суму 637 тис. грн.

  По обговоренню було прийнято рішення про необхідність додаткових заходів щодо усунення порушень законів в цій сфері.

  Підсумовуючи нараду військовий прокурор ВМС України полковник юстиції Сергій Няньчур, наголосив, що відновлення порушених трудових прав громадян та забезпечення своєчасної виплати заробітної плати  залишаються пріоритетним напрямком  роботи військової прокуратури.

  Ольга Коробко, прес-секретар військової прокуратури Військово-Морських Сил України

  (Visited 28 times, 1 visits today)
 • 180x150