Підозрюваний у вбивстві двох жінок колись працював у міліції

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Щоправда, це було дуже давно. А зараз повідомляємо подробиці розкриття одного з найбільш резонансних злочинів, які сталися останнім часом на Прикарпатті. Розповів про них начальник УМВС в Івано-Франківській області генерал-майор міліції Василь Варцаба.
  Наш сайт вже повідомляв як про саме вбивство, так і про те, що працівники прикарпатської міліції оперативно його розкрили. Після того, як зранку 4 січня був на міському сміттєзвалещі був виявлений труп молодої жінки з перерізаним горлом, по тривозі підняли весь особовий склад Тисменицького райвідділу (саме у цьому районі розташована головна сміттярка обласного центру) та Івано-Франківського міськвідділу внутрішніх справ, а також оперативники обласного карного розшуку, розповів Василь Варцаба.
  Обстежуючи територію навколо страшної знахідки, працівники міліції виявили ще один жіночій труп, який був захований у сумку. Рани на шиї потерпілої не залишали сумнівів, що вона була вбита у той самий спосіб, як і перша жертва.
  На розкриття цього злочину було задіяно понад 300 чоловік органів внутрішніх справ Івано-Франківської області. Створили кілька слідчо-оперативних груп, які працювали по різних версіях. Чимало зусиль довелося докласти, аби встановити особи потерпілих. Ретельно оглянувши місце події, правоохоронці прийшли до висновку, що сюди трупи могли потрапити лише в машині, яка вивозить сміття. Яким чином їм вдалося встановити район, звідки міг прибути цей автомобіль, історія замовчує. Але перш, ніж довідалися адресу, по якій проживали вбиті жінки, була оглянута велика кількість контейнерів для сміття, поки в одному з них не виявили кров та волосся однієї з жертв.
  Кров дали понюхати одній з найкращих міліцейських пошукових собак – вівчарці Локі (інструктор сержант міліції Микола Мільковській). Пес узяв слід і привів оперів під самі двері квартири, де проживали вбити жінки. Під час ретельного огляду помешкання правоохоронці виявили на шві між кахельними плитками кров, яка належала одній з жертв, а також знаряддя вбивства. Це був звичайний кухонний ніж. Його також помили, та наші експерти все ж знайшли там сліди крові.
  Розпитуючи сусідів потерпілих, проводячи поквартирний обхід прилеглих будинків, працівники міліції встановили, що до цього вбивства може бути причетний житель Івано-Франківська Р., 1967 року народження.
  Зауважимо, що це доволі колорітна особа. Свого часу він брав участь у бойових діях в Афганістані. Далі – служба у щойно створеному спецпідрозділі міліції «Беркут». До речі, бандюки його як вогню боялися. На жаль, у такому складі як був, цей спецпідрозділ проіснував порівняно недовго. З певних причин покинув його й Р.
  У пошуках заробітку він виїхав до Словаччини. І там скоїв свій перший злочин. Разом ще з одним чоловіком вбив двох наших співвітчизників. Якщо не помиляюся, це було подружжя, котре там займалося бізнесом. Словаки не стали затруднуювати себе проблемами з іноземними злочинцями і видали для суду праведного Україні. До речі, на певному етапі одним з його захисників був колишній перший командир «Беркута» Андрій Г. (між іншим, володар крапового берету). Та це не допомогло. Р. визнали винним у жорстокому вбивстві ї засудили до 14 років позбавлення волі. Вийти з ув’язнення він мав би торік. Але у цьому випадку чоловікові все ж пощастило. Його випустили за чотири роки до закінчення терміну покарання.
  Опинившись на волі, він зайнявся дресурою собак. З майбутніми жертвами був добре знайомий. За словами начальника Івано-Франківської обласної міліції Василя Варцаби, свого часу позичив їм 200 доларів. І третього січня завітав до їх помешкання саме з питання повернення боргу. На цьому грунті й виник конфлікт, під час якого Р. почергово зарізав жінок. Трупи поскладав у ванну, а сам пішов додому по велосипед. Заодно прихопив з собою й велику господарську сумку. В неї спершу поклав одну з жертв, яку відвіз та кинув до контейнера для сміття. Далі настала черга другої жертви. Її тіло зловмисник вже не став діставати з сумки. Кинув прямо в ній.
  Будучи затриманим, Р. заперечував свою причетність до вбивства. Як зазначив Василь Варцаба, він встиг випрати свій одяг, але забув про черевики, на яких виявили бурі п’ятна крові. До того ж, саме слід від такого взуття був виявлений у квартирі потерпілих. Врешті-решт, він зазнався у скоєному.
  Що стосується його жертв – то одна 1983, а друга 1986 років народження. Проживали вони разом. Одна з жінок була одружена і мала дитину, котра проживає разом з батьком.
   

  (Visited 4 times, 1 visits today)
 • 180x150