Майже 3-мільйонні збитки через лізинг

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Слідчим управлінням УМВС України в Івано-Франківській області порушено кримінальну справу відносно посадових осіб медичного закладу і товариства з обмеженою відповідальністю, яких є підстави підозрювати у зловживанні службовим становищем при проведенні тендеру і купівлі для лікарні автомобілів – карет швидкої допомоги. У ході дослідчої перевірки працівники управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС в області встановили, що у 2007 році посадові особи медзакладу, наділені організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, в інтересах третіх осіб порушили ч.1 статті 27 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» і безпідставно визнали одне з приватних підприємств Івано-Франківська переможцем тендеру на закупівлю в нього 14 автомобілів. Прикметно, що приватна фірма взяла участь у тендерних торгах, подавши на конкурс тендерну пропозицію без чітко визначеної ціни на автомобілі.

  Надалі між лікарнею і переможцем тендеру були укладені договори оперативного лізингу 14 автомобілів та форвардні договори на загальну суму 4 мільйони 684 тисячі гривень, з яких вартість автомобілів складала 3 мільйони 276 тисяч гривень та лізингових платежів – 1 мільйон 407 тисяч гривень. Упродовж 2007-2009 років ці гроші були сплачені за рахунок коштів місцевого бюджету, проте 12 автомобілів – карет швидкої допомоги у власність медичного закладу не передані. З’ясовано, що ще на момент укладення договору лізингу і купівлі-продажу через біржу ці транспортні засоби перебували у банківській заставі і не могли бути передані для потреб медичного закладу на законних підставах.

  Внаслідок протиправних дій посадових і службових осіб лікарні та фірми-продавця автомобілів місцевому бюджету завдано збитків на суму 2 мільйони 808 тисяч гривень.

  Стосовно цих осіб порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч.2 статті 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Санкції статті передбачають покарання, яке пов’язане з позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

  У рамках розслідування правоохоронці здійснюють заходи щодо забезпечення відшкодування завданих збитків. На початку лютого щодо директора фірми, яка виграла тендер, але не передала на баланс лікарні автомобілі, обрано міру запобіжного заходу – взяття під варту.

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150