В Коломиї засудили продавців техніки для шпіонажу

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У 2011 році за рішенням суду до кримінальної відповідальності притягнуто мешканця міста Коломия, який налагодив контрабанду спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації з-за кордону, використовуючи при цьому поштовий канал. Судом доведено факт збуту ним відео- та звукозаписуючих пристроїв, замаскованих під ручки, запальнички та автомобільні ключі. Вироком суду цю особу визнано винною та засуджено до чотирьох років позбавлення волі (з випробувальним терміном один рік). 
  Іншого мешканця Коломиї, який використав аналогічний механізм контрабандного переміщення через державний кордон України спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації з метою збуту, визнано винним та оштрафовано на значну суму. Всі предмети контрабанди за рішенням суду конфісковано та знищено у встановленому законом порядку.

  Незаконне придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації – це злочин, передбачений ст.359 Кримінального кодексу України, який карється від значного штрафу (60 тисяч гривень) до позбавлення волі на термін до десяти років (якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам чи інтересам громадян, держави або юридичних осіб). Контрабанда, тобто незаконне переміщення спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації через митний кордон України, карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

   

  (Visited 7 times, 1 visits today)
 • 180x150