Перебіг подій із спроби затримання Онуфріїва, Балагури та Гаркота

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В Івано-Франківську прокуратура і СБУ намагалися затримати Романа Онуфріїва, Володимира Балагуру і Олега Гаркота. Спроба затримання обернулася стихійною вуличною акцією непокори. Оточені обуреним натовпом силовики змушені були відпустити затриманих.

  Сьогодні увечері в Івано-Франківську на вулиці Січових Стрільців працівники прокуратури і Служби безпеки затримали голову фракції «Свобода» в міській раді Романа Онуфріїва, директора департаменту архітектури та містобудування міськвиконкому Олега Гаркота та власника місцевої будівельної компанії Володимира Балагуру.

  Затримання проводили люди в масках і спортивних костюмах, поверх яких були одягнуті жилетки з написами СБУ. Представлятися і показувати посвідчення на вимогу депутатів міської ради і журналістів правоохоронці відмовлялися.

  На місце затримання прибули прибічники «Свободи» на чолі з секретарем міської ради Русланом Марцінківим. Вони заблокували вулицю агітаційними наметами і спробували відбити затриманих. На підмогу прокуратурі і СБУ прибули бійці «Беркута» і міліція. Відбиваючи атаку натовпу, міліція застосувала сльозогінний газ.

  Під час штурханини невідомі особи спробували вкинути в автомобіль Балагури чималу пачку доларів. Частина купюр розлетілися над натовпом, що скандував «Ганьба!» і «Революція!» За словами Руслана Марцінківа, затриманим також підкинули наркотики.

  Під час обшуку на місці в Олега Гаркота не витримало серце, його госпіталізували. Руслан Марцінків у гучномовець закликав міліцію звинуватив силовиків у виконанні брудного політичного замовлення проти кандидата в народні депутати по одномандатному виборчому округу №83 Олександра Сича, чиєю довіреною особою є Роман Онуфріїв. На місце події прибув народний депутат Зеновій Шкутяк, якому вдалося поспілкуватися з чоловіком у цивільному, який виявився слідчим прокуратури.

  Балагуру і Онуфрієва правоохоронці посадили в мікроавтобус і спробували вивезти крізь обурену юрбу, але безуспішно. Прихильники «Свободи» оточили й почали розхитувати автомобіль. Міліція відтіснила протестуючих, і мікроавтобусу вдалося проїхати у внутрішній двір будинку №70 на вул. Січових Стрільців. З верхніх поверхів будинку в автомобіль полетіли яйця.

  «Беркут» і міліція забарикадувалися у внутрішньому дворі за металевими воротами. Натовп пішов на штурм і вирвав ворота з завіс. Усі виходи з будинку і двору, в який міліція завела затриманих, протестувальники заблокували. Люди також взяли в щільне кільце силовиків у цивільному, які координували дії міліції. Частина з цих осіб розмовляла російською мовою. Представлятися вони відмовлялися, вперто ігноруючи вимоги депутатів обласної і міської ради.

  Врешті на місце події прибув голова обласної ради Олександр Сич. Під тиском громадськості силовики пішли на поступки. Романа Онуфріїва і Володимира Балагуру звільнили.

  На переконання лідерів Івано-Франківської «Свободи», спроба затримання їхніх колег – це брудна провокація, яку замовив один із конкурентів кандидата Олександра Сича.

   ГК

  (Visited 32 times, 1 visits today)
 • 180x150