В Івано-Франківську бізнесмени грального бізнесу вносять по 200 тисяч застави, аби не сісти за ґрати

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Прокурор Івано-Франківської області Ігор Настасяк на своєму брифінгу у вівторок, 30 вересня, розповів, що Прикарпаття доволі успішно бореться з корупцією. Він згадав про випадок, коли затримали п’ятьох франківців, які займались гральним бізнесом. Чоловікам довелось внести чимало грошей, аби не потрапити за ґрати.

  “Збільшилась кількість розслідувань злочинів з ознаками корупції з 40 в минулому році до 55 в поточному, особливо – пов’язаних з дачею неправомірної вигоди – з 22 до 34, – звітує Настасяк. – У декілька разів збільшилась сума неправомірної вигоди по закінченні розслідувань кримінальних проваджень з ознаками корупції: із 19 тисяч доларів та 65 тис грн за весь минулий рік до 66 тисяч доларів та 70 тисяч грн у поточному році”.

  За словами прокурора, цього року до суду направили 48 обвинувальних актів стосовно корупційних злочинів та 70 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення. Найбільша сума одержання неправомірної вигоди, яка зафіксована цього року, – 26 тисяч доларів, яку вимагав і одержав сільський голова за сприяння у вирішенні питання щодо виділення майже 1 га землі. Підозрюваного відсторонили від посади, обрали запобіжний захід у вигляді арешту.

  Також Ігор Настасяк зазначив, що наразі зафіксовано 15 проваджень з ознаками корупції у бюджетній сфері, 7 у сфері освіти, 5 у сфері земельних відносин. Знешкоджено сім організованих груп, три з яких діяли у сфері економіки – банківській діяльності та гральному бізнесі.

  Головний прокурор області розповів про п’ятьох членів організованої групи, яка з грудня 2009-го до квітня 2014 року в Івано-Франківську всупереч чинному законодавству, підпільно займалась гральним бізнесом.

  “У серпні обвинувальний акт кримінального провадження скерували до суду, – сказав Настасяк. – Членам організованої групи обрали запобіжних захід у вигляді застави від 97 до 207 тисяч гривень”.

  Репортер

 • 180x150