Пенсіонер перерахував телефонним шахраям 22 тисячі гривень

 • 180x150
 • Опубліковано:

  До 78-річного мешканця Тлумацького району зателефонувала невідома особа. Чоловічий голос повідомив, що його онук вчинив ДТП і на лікування потрібно негайно перерахувати 22 тисячі гривень.

  Переляканий дідусь почав розпитувати невідомця, але той сказав, що немає часу на балачки, але якщо не перерахують кошти матиме серйозні проблеми. Шахрай продиктував номер карткового рахунку, на який потрібно надіслати гроші.

  Лише після того, як кошти було надіслано невідомому, чоловік зателефонував онукові. Останній повірити не міг, що його дідусь потрапив на гачок шахраїв. Звісно, прикарпатець одразу ж звернувся до правоохоронців.

  За цим фактом розпочали кримінальне провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліцейські вживають заходи, щоб встановити особи зловмисників.

  А уникнути цієї неприємної ситуації можна було б, якби дідусь одразу зателефонував до онука та переконався, що з ним все гаразд.

  Запам’ятайте, якщо вам телефонують невідомі, представляються працівниками правоохоронних органів і повідомляють, що потрібно передати їм гроші за не притягнення до відповідальності когось із ваших рідних, або вказують інші причини потрібно:

  – розпитати якомога більше інформації: в якому відділі поліції знаходиться родич, або якщо він потерпів у ДТП в якій лікарні перебуває, ім’я правоохоронця, чи лікаря, повне ім’я нібито затриманого чи потерпілого. Шахраї телефонують навмання, тож ці дані їм, як правило, невідомі.
  – після завершення розмови одразу ж зателефонувати родичу. У більшості випадків вони піднімають слухавку і розвіюють усі переживання.
  – якщо ж ви з різних причин не додзвонилися до рідних, одразу ж набирайте номер телефону «102». Переконайтеся, чи дійсно родич знаходиться у поліції чи лікарні і обов’язково повідомте, що вас намагаються ошукати.

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150