Минулого року на Франківщині за ґрати відправили дев’ятьох підлітків

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З початку 2017 року на території Івано-Франківської області спостерігалась негативна тенденція до збільшення кількості злочинів, учинених неповнолітніми (зі 102 до 119 або на 16,7%).

  Про це повідомляє прес-служба прокуратури Івано-Франківської області.

  У вересні за ініціативою прокуратури області з цих питань проведено спільну нараду із керівниками правоохоронних органів та місцевих органів влади, розроблено низку заходів, спрямованих на покращення ситуації, які на даний час перебувають у стадії виконання.

  Слідчими територіальних органів Національної поліції в області закінчено 113 кримінальних проваджень про правопорушення, вчинені неповнолітніми. З них: 2 провадження закрито, у 102 – у суди скеровано обвинувальні акти, у 2 – клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності, у 6 – клопотання про застосування до неповнолітніх осіб примусових заходів виховного характеру, в одному – клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру.

  У 3 провадженнях укладено угоди: 1 – про визнання винуватості, 2 – про примирення.

  За 11 місяців 2017 року затримано 3 неповнолітніх осіб у порядку ст. 208 КПК України, щодо яких застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою. Загалом такий запобіжний захід застосовано до 4 осіб, ще щодо 11 осіб за поданням слідчого обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту.

  Державними обвинувачами взято участь у судовому розгляді 61 кримінального провадження щодо неповнолітніх, у яких винесено 43 обвинувальні вироки щодо 47 осіб. До 5 неповнолітніх застосовано примусові заходи виховного характеру.

  З урахуванням принципу гуманізації кримінальної відповідальності неповнолітніх лише 9 із 47 засуджених осіб цієї категорії призначено покарання у виді реального позбавлення волі.

  Виправдувальні вироки щодо неповнолітніх осіб не постановлялись, за реабілітуючими підставами провадження не закривались.

   

   

  (Visited 27 times, 1 visits today)
 • 180x150