Прокуратура Франківщини оштрафувала 16 нелегальних добувачів гравію

 • 180x150
 • Опубліковано:

  За 11 місяців 2017 року у сфері охорони надр слідчими підрозділами ГУНП в Івано-Франківській області розпочато 43 кримінальні провадження.

  Як повідомляє прес-служба обласної прокуратури, наразі досудове розслідування триває у 16 кримінальних провадженнях.

  У суди скеровано 20 обвинувальних актів щодо 20 осіб, обвинувачених у незаконному видобутку піщано-гравійної суміші. У зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, 38 кримінальних проваджень закрито.

  У вказаних кримінальних провадженнях вилучено та накладено арешт на 15 екскаваторів, 7 тракторів, 12 грузових автомобілів та 2 дробильні машини.

  Крім зазначених, слідчими Головного управління Національної поліції (ГУНП) в Івано-Франківській області розслідувались 5 кримінальних проваджень про зловживання службовим становищем посадовими особами підприємств області, які незаконно, без дозвільних документів, здійснювали діяльність щодо видобування корисних копалин.

  Всього у вказаному кримінальному провадженні встановлено збитки, завдані державним інтересам, на загальну суму 1,6 млн грн. З метою їх відшкодування, прокурором в інтересах держави заявлено цивільний позов.

  Також слідчими підрозділами облуправління Нацполіції здійснюється досудове розслідування у 4 кримінальних провадженнях про злочини у сфері охорони та використання таких корисних копалин, як нафта і газ.

  Судами області впродовж січня-листопада поточного року розглянуто 16 кримінальних проваджень про злочини у сфері надрокористування (щодо незаконного видобутку піщано-гравійної суміші) стосовно 17 осіб.

  Із них 16 осіб засуджено в межах санкції статті обвинувачення до покарання у виді штрафу, одну особу – до покарання у виді позбавлення волі зі звільненням від його відбування з випробуванням.

  За рішеннями судів у дохід держави конфісковано 6 транспортних засобів як знарядь вчинення злочину, 4 з яких – за рішеннями апеляційного суду області за результатами розгляду апеляційних скарг прокурорів на незаконні рішення судів першої інстанції (у тому числі один – за результатами нового апеляційного розгляду після скасування за скаргою прокурора незаконної ухвали суду апеляційної інстанції в касаційному порядку).

   

  (Visited 55 times, 1 visits today)
 • 180x150