Прикарпатські податківці викрили масштабну схему незаконного обміну валют

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Співробітники податкової міліції ГУ ДФС в Івано-Франківській області викрили схему нелегального обміну валют, добовий обіг якої оцінюється в 3-5 млн. грн.

  В рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України було встановлено місцевого жителя, який ухилився від сплати більше 3,3 млн. грн. ПДФО внаслідок здійснення незаконних валютообмінних операцій на території Західної України.

  Для здійснення злочинної діяльності фігурант із групою спільників створив та контролював нелегальну мережу обмінних пунктів. Вказані «обмінники» не були створені як юридична або фізична особа-підприємець, не були зареєстровані в податкових органах та в Нацкомфінпослуг в якості фінансової установи та не отримували генеральної ліцензії НБУ на здійснення небанківськими фінансовими установами валютних операцій.

  У незаконній схемі, добовий обіг коштів якої становив близько 3-5 млн. грн., була також задіяна одна із регіональних банківських установ, через касу якої «валютчикам» видавалась необлікована готівка.

  Окрім того, фігуранти, використовуючи «кур’єрів» щоденно перевозили через митний кордон України до Польщі готівку без обов’язкового письмового декларування, де обмінювали її на долари США і євро та ввозили в Україну. Таким чином щоденно перевозилось готівки в еквіваленті 2-3 млн. грн.

  За результатами заходів, проведених в м. Івано-Франківську вилучено: 304,5 тис. доларів США, 6,1 тис. Євро, 9,8 тис. фунтів стерлінгів, 441,7 тис. польських злотих (загалом в еквіваленті 11,7 млн. грн.) та майже 4 млн. грн., банківські виписки, чорнові записи, комп’ютерну техніку та електронні носії інформації.

  Тривають слідчі дії.

  (Visited 49 times, 1 visits today)
 • 180x150