Київські фірми «розпиляли» 14 мільйонів на закупівлю безпілотників для мостиських прикордонників

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Мостиський прикордонний загін 26 лютого підписав договір з ТОВ «Квадрокоптер» на закупівлю восьми комплектів безпілотного авіаційного комплексу І-го класу «Легкі» за 14,4 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

  Пов’язане зображення

  Згідно з угодою, військові закуплять вісім комплектів безпілотників, кожен з яких обійдеться їм у 1,8 млн грн. В комплект увійдуть тринадцять обладнань, зокрема, квадрокоптер DJI Matrice 200 V2 за ціною 225 тис. грн (з ПДВ) та камера Zenmuse Z30, яка коштує 103 тис. грн. Комплекти придбають в рамках проекту «Візуальний контроль за функціонуванням пунктів пропуску» Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 (Європейський Інструмент Сусідства).

  На торгах фірма-переможець змагалася з ТОВ «Український центр безпілотних технологій». До тендеру не допустили фірму «Смарт трейдінг груп», яка зазначила в довідках невідповідний колір причепу та акумулятор до квадрокоптера. Під час аукціону учасники знижували свої пропозиції, відтак ціна фірми «Квадрокоптер» була на 51 тис. грн дешевшою, пише СТИК з посиланням на Наші гроші. Львів.

  Номер телефону компанії «Український центр безпілотних технологій» вказаний як номер фірми «Квадрокоптер» в переліку висновків санітарно-епідеміологічної експертизи за серпень 2018 року. Також довідки обох фірм про матеріально-технічну базу мають однаковий дефект друку чи сканування.

   

  Фірма «Квадрокоптер» зареєстрована 2006 року в Києві. Її власником є Володимир Трояк, а директором – Олександр Горбач.

  Компанія «Український центр безпілотних технологій» зареєстрована 2016 року в Києві. Вона належить Михайлові Ковтуну та Віталію Пластуну, який також володіє торгівельною фірмою «Оріон-Плюс».

  Учасники вшосте зустрічаються на торгах, при цьому в трьох закупівлях фірма «Український центр безпілотних технологій» не завантажувала всіх потрібних документів. Компанії конкурували в закупівлікомплексів безпілотників для Львівського прикордонного загону та торгах Луцького прикордонного загону. В цих тендерах фірму «Смарт трейдінг груп» також не допустили до аукціону через аналогічні помилки в документах.

  Протягом 2018-2019 років фірма «Квадрокоптер» отримала замовлень на 37,8 млн грн, а компанія «Український центр безпілотних технологій» підписала лише один договір на 93 тис. грн.

  (Visited 49 times, 1 visits today)
 • 180x150