У Чернівцях трьом освітянам, які систематично брали хабарі, присудили мінімальні штрафи

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Обвинувачені уклали угоду з прокуратурою про визнання винуватості.

  Пов’язане зображення

  Першотравневий районний суд виніс вирок трьом членам екзаменаційної комісії Комунального закладу «Чернівецький обласний навчально-курсовий комбінат житлово-комунального господарства», які за хабарі видавали посвідчення про одержання професійної освіти без фактичного проходження навчання.

  Під час затримання зловмисників, Управління захисту економіки у Чернівецькій області звітувало про задокументовані 30 фактів вимагання та одержання хабара на загальну суму понад 150 тисяч гривень за вирішення вищезазначених питань.

  Щоправда, в опублікованому у Єдиному державному реєстрі судових рішень вироку йдеться вже про 13 випадків вимагання та отримання хабарів на загальну суму 30,9 тисяч гривень.

  Зокрема, відомо про те, що обвинувачений, який перебував на посаді завідувача навчальною частиною Комунального закладу «Чернівецький обласний навчально-курсовий комбінат житлово-комунального господарства» організував злочинну групу. До неї залучив майстра виробничого навчання та викладача.

  Судом доведено, що у період з 24.09.2018 по 26.11.2018 названа група вимагала та отримувала від студентів і працівників різних підприємств хабарі за видачу посвідчень про проходження курсів. Всього в суді довели 13 випадків хабарництва на загальну суму 30 тисяч 900 гривень, які були розподілені між учасниками вказаної групи в різних розмірах, пише СТИК з посиланням на ІА АСС.

  Між обвинуваченими та прокурором були укладені угоди про визнання винуватості.

  Суд своїм рішенням затвердив цю угоду та враховуючи щире каяття й активне сприяння у розкритті злочинів, двом обвинуваченим присудили мінімальний штраф за таке порушення у 8,5 тисяч гривень. А організатора групи хабарників оштрафували на 9 тисяч 350 гривень.

  У прокуратурі Чернівецької області прокоментували вирок трьом хабарникам.

  “Підозрювані особи свою вину у вчиненні злочинів за ч.3 ст. 28  (вчинення злочину групою осіб) та ч.4 ст. 354 (підкуп працівника підприємства установи чи організації) визнали повністю, дали під час слідства визнавальні покази, якими викрили один одного, в тому числі організатора незаконної діяльності. Крім того, вказані особи на момент вчинення злочину не являлись службовими особами, а до укладення угоди з прокурором були звільнені із займаних посад”, – повідомили у прокуратурі.

  Там також додали, що у матеріалах кримінального провадження документально підтвердили та довели причетність вказаних осіб до отримання лише 30900 гривень. Інші факти не знайшли документального підтвердження.

   

  (Visited 30 times, 1 visits today)
 • 180x150